آبگرم حاشیه ساز بابل رفع پلمب شد

آبگرم حاشیه ساز بابل رفع پلمب شد

آفتاب نیوز :

دهیار روستای آری بابل با اعلام این نکته که آبگرم ازرو با دستور مقام قضایی رفع پلمب شد و این ظرفیت گردشگری از امروز چهارم فروردین برای استفاده از گردشگران نوروزی مهیا شد.

این آبگرم که حدود 20 روز گذشته تا مشخص شدن یک متولی یا سرمایه گذار پلمب شده بود در حال حاضر در یک فرصت یک ماهه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستای آری قرار گرفت.

بعد از اتمام فرصت یک ماهه با برگزاری یک جلسه دیگر برای آینده این ظرفیت گردشگری مازندران تصمیم گیری خواهد شد که آیا این مجموعه به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شود یا اینکه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستای آری قرار گیرد.

آبگرم”ازرو” که در 50 کیلومتری جنوب بابل در بخش بندپی شرقی در روستای آری واقع شده است یکی از جاذبه های گردشگری جنوب بابل محسوب می شود که مورد اقبال گردشگران داخلی قرار گرفته است.

این آب گرم که بدون متولی رها شده بود تنها در پایان هفته یا روز های تعطیل از سوی دهیاری و شورای روستا یک نفر در آن مکان مستقر می شود تا از هر گردشگر 50 هزار ریال دریافت کند.

با توجه به اینکه در وسط هفته تعداد گردشگر در این روستا که بخواهند از این آب گرم استفاده کنند، به اندازه انگشتان دست می رسید برای دهیاری و شورای روستا صرفه اقتصادی نداشت که به یک کارگر سه میلیون و 500 هزار ریال برای یک روز حقوق پرداخت کنند تا آنکه این شخص بخواهد زیر 10 عدد بلیت 50 هزار ریالی بفروشد.

آبگرم حاشیه ساز بابل؛ از پلمب تا بازگشت به مدار خدمت رسانی

همه این عوامل سبب شد که این آبگرم بدون متولی رها شده باشد تا برخی گردشگر در وسط هفته حتی بدون پرداخت همین مبلغ ناچیز 50 هزار ریال بتوانند از این آب گرم استفاده کنند.

یکی از این گردشگران که در اواسط اسفند ماه سال گذشته به این آب گرم مراجعه می کند و هیچ فردی در این مکان نمی بیند، یک قلاده سگ خانگی خود را داخل آبگرم ازرو انداخته و از آن فیلم تهیه می کند. این گردشگر آن فیلم را در شبکه اجتماعی اینستاگرام بارگذاری و منتشر می کند. این فیلم که به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد مورد توجه و انتقاد کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

مقام قضایی در دادگاه بندپی بابل تا تعیین تکلیف نهایی، این آبگرم آن را پلمب تا یک متولی و یا سرمایه گذاری برای این مجموعه مشخص شود.

این گردشگر هنجار شکن هم از طریق صفحه شخصی اینستاگرام خود که این فیلم را بارگذاری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

فرصت یک ماهه

دهیار روستای آری بیان داشت: با دستور مقام قضایی آبگرم ازرو بابل رفع پلمب شد و در یک فرصت یک ماهه این مجموعه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستای آری قرار گرفت.

جواد آری اظهار داشت: بعد از اتمام فرصت یک ماهه قرار است جلسه ای برگزار شود که آیا این مجموعه به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شود و یا اینکه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستای آری قرار گیرد.

وی با بیان این نکته که به لحاظ بهداشتی این مجموعه آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است، ادامه داد: یک نفر از سوی دهیاری و شورای اسلامی این روستا برای نظارت دقیق در این آبگرم مستقر شد.

دهیار روستای آری افزود: بعد از اتمام فرصت یک ماه یک تصمیم قطعی برای مدیریت این مجموعه گردشگری اتخاذ خواهد شد.

شهرستان 600 هزار نفری بابل دارای 6 بخش و هفت شهر است که روستای آری با 48 خانوار و 218 نفر جمعیت یکی از 600 روستای شهرستان بابل است که در بخش بندپی شرقی بابل در قلب جنگل های هیرکانی واقع شد که آبگرم ازرو هم در این روستا قرار دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آبگرم حاشیه ساز بابل رفع پلمب شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آبگرم حاشیه ساز بابل رفع پلمب شد"، کلیک کنید.