آخرین قیمت زعفران در بازار/بسته چهارگرمی چند؟

آخرین قیمت زعفران در بازار/بسته چهارگرمی چند؟

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت قیمت زعفران به دلیل طعم و رنگ بی نظیری که از آن یک خوراکی محبوب و پرطرفدار ساخته و از آنجایی که در جهان کمیاب است، هیچ گاه کم نبوده است. در حال حاضر، یک بسته چهار گرمی از زعفران حدود 200 هزار تومان قیمت می خورد، هرچند می توانید بسته های پنج گرمی که اتفاقا برچسب درجه یک بر آن ها خورده را حدود 70 هزار تومان خریداری کنید. در چنین شرایطی برخی ترجیح می دهند که از ریشه یا پودر زعفران در طبخ غذای خود استفاده کنند که ارزان تر هستند، اما تضمینی برای کیفیت آن ها وجود ندارد.
قیمت زعفران کیلویی چند؟
قیمت زعفران نزدیک 20 روز قبل با کاهش همراه شد. بدین ترتیب، قیمت زعفران هر کیلو 75 تا 76 میلیون تومان، پوشال 93 تا 94 میلیون تومان، سرگل 97 تا 98 میلیون تومان و نگین 102 تا 105 میلیون تومان اعلام شد. شورای زعفران در ابتدای خردادماه، خبر داد که حداقل قیمت زعفران را به کیلویی 80 میلیون تومان و حداکثر قیمت به 95 میلیون تومان رسیده است.

قیمت زعفران در بورس کالا هم 84 میلیون تومان اعلام شده است. در نخستین ماه امسال سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با هدف شفافیت فروش محصولات خود هزار کیلوگرم از محصول خود را در بورس کالا به بهای 84 میلیون تومان عرضه کرد.
قیمت زعفران چهار گرمی در بازار
قیمت زعفران چهار گرمی در بازار از 200 هزار تومان شروع می شود. اگر می خواهید یک بسته زعفران چهار گرمی که فروشنده از آن به عنوان یک محصول درجه یک نام می برد، تهیه کنید تا غذایی با طعم و رنگ بهتری جلوی میهمان خود بگذارید، باید حداقل 500 هزار تومان به حساب فروشنده واریز کنید.

قیمت زعفران چهار گرمی در بسته های بالاتر و برندهای مختلف، متفاوت است. برای مثال دو بسته زعفران چهار گرمی با برند بهرامن چیزی حدود یک میلیون و 600 هزار تومان برای شما هزینه دارد. اگر می خواهید بسته های بیشتری تهیه کنید تا خیال تان برای یک مدت راحت باشد و نگران افزایش قیمت نباشید، زعفران با بسته های 10 تایی هم در بازار موجود است. زعفران درجه یک با برند عاقله مجموعه 10 عددی را پنج میلیون و 900 هزار تومان عرضه می کند.
قیمت زعفران در گرم های متنوع
زعفران در بسته ها و وزن های مختلفی در بازار عرضه می شود و هر خریدار متناسب با نیاز خود سراغ یک محصول خاص می رود. اگر قصد خرید یک بسته یک گرمی را دارید، نزدیک 200 هزار تومان باید خرج کنید. البته اگر همین مقدار را از برند دیگری تهیه کنید، می توانید مبلغ کمتری حدود 144 هزار تومان بپردازید. بسته زعفران با گرمی کمتر هم در بازار موجود است، برای مثال یک بسته 0.5 گرمی بسته به برند محصول از 80 تا 145 هزار تومان فروخته می شود.

قیمت زعفران چهار گرمی از 200 هزار تومان شروع می شود و اگر دنبال محصول درجه یک باشید، باید حداقل 500 هزار تومان بپردازید
قیمت زعفران پنج گرمی حدود 600 هزار تومان است. زعفران درجه یک دیگری که به همین مقدار است تا 700 هزار تومان قیمت خورده است. زعفران را اگر بخواهید در بسته 10 گرمی تهیه کنید، باید بابت خریدش حدود یک میلیون و 300 هزار تومان پرداخت کنید. زعفران 600 گرمی، اما گران تر و 83 میلیون تومان برای شما آب می خورد.
قیمت ریشه زعفران چقدر است؟
ریشه زعفران فوایدی مشابه خود زعفران را دارد و چند وقتی می شود برخی به جای خود زعفران از ریشه آن برای خوشبو کردن غذا استفاده می کنند. احتمالا اگر از یک زن خانه دار پرسیده شود که چرا به جای خرید زعفران، ریشه آن را تهیه و در طبخ غذا استفاده می کند، قیمت ارزان تر آن را دلیل این کار خود می داند. هرچند عده ای هم بی طعم و بو بودن یا حتی پیدا کردن خرده آشغال در آن را دلیلی می دانند که هیچ وقت به سراغش نروند. ریشه زعفران چهار گرمی با حداقل قیمت 50 هزار تومان و حداکثر قیمت 100 هزار تومان در بازار موجود است. ریشه زعفران چهار گرمی بسته 10 عددی هم نزدیک 500 هزار تومان قیمت خورده است.
پرفروش ترین بسته های زعفران در بازار کدامند؟
زعفران با اینکه بین ایرانی ها محبوب است و در طبخ بسیاری از غذاها کاربرد دارد، اما به نظر می رسد قیمت آن در انتخاب نوع برند حرف اول را می زند. برای مثال، قیمت زعفران درجه یک عاقه که پنج گرمی است، 69 هزار تومان به مشتری اعلام می شود که همین موضوع سبب شده تا تقاضا برای آن در بازار زیاد باشد. زعفران ممتاز قاینات که 2.3 گرمی است، با قیمت 75 هزار تومانی جزو محصولات پرفروش مغازه داران است.
قیمت زعفران سرگل سوپر نگین قاینات حدود 87 هزار تومان است و خریداران زیادی را به سوی خود می کشاند. با اینحال، چون زعفران برای خیلی ها محصول لاکچری محسوب می شود و ترجیح می دهند به جای آن از ادویه های دیگری برای خوش طعم و خوشبو کردن غذا استفاده کنند، پودر زعفران هم در بازار پرفروش شده است. برای نمونه، می توان از پودر زعفران 15 گرمی مثال زد که قیمت آن تنها 14 هزار تومان است، هرچند فروشندگان تضمینی نمی دهند که طعم غذا با این محصول آنچه باشد که آشپز انتظارش را می کشد. پودر فشرده هم در بازار موجود است و برای مثال به مقدار 64 گرم، به قیمت حدود 49 هزار تومان فروخته می شود.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین قیمت زعفران در بازار/بسته چهارگرمی چند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین قیمت زعفران در بازار/بسته چهارگرمی چند؟"، کلیک کنید.