آرامگاه حافظ رکورد زد!

آرامگاه حافظ رکورد زد!

آفتاب نیوز :

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس افزود: «آمار های ارایه شده بازدید ها از 24 اسفندماه سال گذشته تا دیروز نهم فروردین ماه 1403 و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس است.»

 ثابت اقلیدی گفت: «در مدت مذکور مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با 347 هزار و 280 نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدید ها قرار دارد و پس از آن مجموعه جهانی تخت جمشید با 255 هزار و 656 نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با 189 هزار و 72 نفر در رتبه های بعدی بازدید های مسافران نوروزی قرار دارند.»

وی گفت: در روز گذشته نیز بیش از 28 هزار و 777 نفر از مجموعه فرهنگی حافظیه و 28 هزار و 146 نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید و 18 هزار و 496 نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی دیدن کردند.

ثابت اقلیدی تاکید کرد: آمار ارایه شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش این اداره کل شامل مجموعه های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم خانی، موزه های پارس، سنگ هفت تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بیشاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد هم چنین موزه خط و کتابت نی ریز است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آرامگاه حافظ رکورد زد!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آرامگاه حافظ رکورد زد!"، کلیک کنید.