آمار تکان دهنده از قربانیان رمزهای تکراری

آمار تکان دهنده از قربانیان رمزهای تکراری

با وجود آنکه کارشناسان امنیتی، مدام درباره ریسک های استفاده از رمزهای یکسان برای حساب های متعدد هشدار می دهند، تعداد شوکه کننده زیادی از افراد همچنان این کار را انجام می دهند و بدتر از آن، رمز خود را روی یک تکه کاغذ می نویسند!

به گزارش نوتیفیکیت، شرکت مدیریت کلمه عبور «بیت واردن» در آستانه «روز جهانی کلمه عبور» در دوم مه، در گزارش جدیدی، به بررسی شیوه های استفاده از کلمه عبور 2400 نفر در کشورهای آمریکا، انگلیس، استرالیا، فرانسه، آلمان و ژاپن پرداخته و دریافته است یک چهارم از آنها، از یک کلمه عبور برای 11 تا بیش از 20 حساب کاربری استفاده می کنند.

بعلاوه، یک سوم (36 درصد)، اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد و نام همسر را برای کلمه عبور قرار می دهند که می تواند به راحتی در شبکه های اجتماعی (60 درصد) و گروه های آنلاین (30 درصد) به دست آید. تقریبا نیمی از این افراد (48 درصد) از یک کلمه عبور در پلتفرم ها یا حساب های کاربری محل کار، استفاده می کنند.

طبق یافته های این گزارش، بسیاری از افراد (19 درصد) در نتیجه استفاده از کلمه عبور، داده های خود را از دست داده اند یا رخنه امنیتی دیگری را تجربه کرده اند.

یک چهارم (23 درصد) تایید کرده اند که کلمات عبور آنها در گذشته، به سرقت رفته یا به شکلی، لو رفته اند و همزمان، اکثر آنها به شیوه های کلمه عبور خود، مطمین هستند. تقریبا دو سوم (60 درصد) احساس می کنند قادرند حمله فیشینگ را تشخیص دهند و 68 درصد، احساس می کنند آماده شناسایی و خنثی سازی حملات سایبری هستند که با استفاده از هوش مصنوعی انجام می شوند.

شرکت «بیت واردن» کشف کرد کلمات عبور برای حساب های خصوصی هم از نظر امنیتی، وضعیت بهتری ندارند.

بر اساس گزارش تِک رادار، خبر خوب این است که آگاهی نسبت به اهمیت کلمات عبور قوی، افزایش یافته است. نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی «بیت واردن» (51 درصد)، از یک «پسورد منیجر» در خانه استفاده می کنند و در محیط کار، از نظر امنیتی، احتیاط بیشتری به خرج می دهند. حدود 45 درصد می گویند اکنون کمتر از کلمات عبور یکسان استفاده می کنند و 80 درصد هم از احراز هویت دو مرحله ای برای حساب های شخصی و 66 درصد از آن، برای حساب های محل کار استفاده می کنند.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار تکان دهنده از قربانیان رمزهای تکراری" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار تکان دهنده از قربانیان رمزهای تکراری"، کلیک کنید.