ابلاغ شیوه نامه و زمان ثبت نام مدارس شاهد – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

ابلاغ شیوه نامه و زمان ثبت نام مدارس شاهد - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت، زهرا پناهی روا گفت: با توجه به جایگاه مدارس شاهد به عنوان مدارس مورد وثوق دانش آموزان و خانواده های محترم ایشان و لزوم خدمات شایسته به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و جایگاه این مدارس به عنوان پایگاه های اصلی انقلاب اسلامی و دغدغه ای که مقام عالی وزارت در جهت کیفیت بخشی این مدارس دارند، برنامه ریزی برای ثبت نام این مدارس در سال تحصیلی 1404-1403 با حساسیت دنبال و شیوه نامه ثبت نام مدارس شاهد ابلاغ شد.

وی افزود: این شیوه نامه در اجرای اساسنامه طرح شاهد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات جلسه اخیر ستاد مرکزی شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش به ریاست جناب آقای دکتر صحرایی وزیر محترم آموزش و پرورش و با حضور برخی معاونین و مدیران کل حوزه ستادی و مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ شده است.

عضو شورای معاونین وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پیش ثبت نام مدارس شاهد به صورت الکترونیکی در سراسر کشور از طریق درگاه my.medu.ir و اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند انجام می شود.

پناهی روا ادامه داد: زمان بندی پیش ثبت نام جهت اطلاع دانش آموزان و اولیا به این صورت است که پایه اول ابتدایی از اول تا 20 خرداد، پایه هفتم (دوره اول متوسطه) از 21 خرداد لغایت دهم تیر و پایه دهم (دوره دوم متوسطه) از اول تیر شروع و تا 20 تیر انجام خواهد شد. همچنین زمان پیش ثبت نام دانش آموزان در میان پایه های مدارس شاهد در تمامی دوره های تحصیلی از اول تا 15 مرداد است.

وی تاکید کرد: بدیهی است پس از اتمام این زمان بندی ها، دانش آموزانی که امتیاز لازم را کسب کرده باشند، با اطلاع رسانی که از طریق مدرسه صورت خواهد گرفت، برای ارایه مدارک و تکمیل ثبت نام به مدرسه مراجعه خواهند نمود و اولیای عزیز و بزرگوار از حضور در مدرسه جهت پیش ثبت نام جدا خودداری نمایند.

دبیر ستاد مرکزی شاهد وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از تلاش های تمامی مدیران مدارس شاهد در سطح کشور تاکید کرد، با توجه به اهداف طرح پراکنده شاهد و اولویت فرزندان طرح شاهد در استفاده از فوق برنامه ها، فضا و امکانات آموزشی و پرورشی مدارس شاهد، ستادهای اجرایی شاهد استان، شهرستان، مناطق و نواحی با هماهنگی های لازم از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران، شرایط ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان طرح شاهد را فراهم می نمایند؛ همچنین سنجش آغازین برگزاری کلاس های پیش نیاز و مهارت آموزی و … در تمامی دوره های تحصیلی بر اساس ضوابط مندرج در شیوه نامه برنامه هفتگی مدارس شاهد نیز از جمله مواردی است که مدیران مدارس شاهد بر آن اهتمام خواهند داشت.

وی تصریح کرد: نام مدارس شاهد با شهید و شهادت گره خورده و دارای تقدسی است که باید همه تلاش کنیم حافظ این نام مقدس باشیم. استقبال از مدارس شاهد یعنی مردم به این مدارس اعتماد دارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابلاغ شیوه نامه و زمان ثبت نام مدارس شاهد – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابلاغ شیوه نامه و زمان ثبت نام مدارس شاهد – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.