اتهام به تهیه کننده معروف فرانسوی از سوی 9 زن

اتهام به تهیه کننده معروف فرانسوی از سوی 9 زن

9 زن در نشریه فرانسوی «Elle»، تهیه کننده پرکار فرانسوی «آلن سارد» را به تجاوز جنسی متهم کردند.

به گزارش نوتیفیکیت، اتهامات مطرح شده از سوی این 9 زن علیه این تهیه کننده 72 ساله در آستانه آغاز جشنواره فیلم کن منتشر شده، جشنواره ای که این تهیه کننده 50 اثر از جمله فیلم برنده نخل طلای «پیانیست» ساخته «رومن پولانسکی» و «جاده مالهالند» از «دیوید لینچ» را نمایش داده است.

این اتهامات به سال های 1985 تا 2003 بازمی گردند و همگی از سوی بازیگران زنی مطرح شده که عمدتاً به غیر از «آنلیس هسمه» و «لارنس کوت» هویت آنها فاش نشده است. موضوع مشترک در میان اتهامات این است که زنان با «آلن سارد» به بهانه بحث در مورد نقش های احتمالی در دفتر، خانه و سایر مکان های غیرمجاز ملاقات کرده اند.

«ژاکلین لافونت» وکیل این تهیه کننده پرکار فرانسوی بیانیه ای رسانه ای صادر کرد و مجله «Elle» را متهم کرد که از «سارد» خواسته بدون افشای نام یا جزییات زنانی که او را متهم می کنند، نسبت به این اتهامات که بیشتر آنها به 40 سال پیش بازمی گردد، پاسخگو باشد.

«لافونت» اعلام کرده که «آلن سارد» از این اتهامات دروغین، خشمگین و ویران شده چرا که رفتارهایی که به او نسبت می دهند را نمی پسندد و برای او کاملاً بیگانه است».

فعالیت حرفه ای «آلن سارد» به دهه 1970 باز می گردد و او فیلم هایی از «ژان لوک گدار»، «کلود سوته»، «آندره تشینه»، «آلن کورنو»، «برتراند بلیه» و «برتراند تاورنیه» را تهیه کرده است. او شرکت تولید فیلم خود با عنوان«Les Films Alain Sarde» را در سال 2004 فروخت و حدود یک دهه پیش تهیه کنندگی را رها کرد.

این خبر در در حالی منتشر شده که مجله «Mediapart» فرانسه مقاله ای با عنوان «#MeToo: قدرت آرام اطلاعات» منتشر کرده و در آن شایعه انتشار فهرست 10 چهره مرد صنعت سینما و متهم به آزار و تجاوز جنسی را در جشنواره کن، تکذیب کرد.

پیش تر اعلام شده بود قرار است فهرستی محرمانه از 10 کارگردان و بازیگر مرد متجاوز در صنعت سینما در جریان جشنواره کن به صورت علنی معرفی شود، اتفاقی که می تواند جشنواره را با چالش بسیار بزرگی رو به رو کند.

جشنواره کن در آستانه یک افشاگری بزرگ

بر اساس گزارش های فیگارو و مجله «Le Canard enchaîné»، برگزارکنندگان جشنواره کن یک تیم مدیریت بحران را برای پاسخ به اتهامات تشکیل داده اند و اگر نام هایی که قرار است فاش شود در فیلم ها حضور داشته باشند، ممکن است، مسیولان کن مجبور شوند برخی فیلم ها را از جدول نمایش جشنواره حذف کنند. البته «تیری فرمو» در نشست خبری آغاز جشنواره کن درباره ایجاد چنین تیم بحرانی پاسخگو نبود.

فیلم کوتاه فرانسوی به نام «Moi Aussi» (#من هم) در مورد سوء استفاده در صنعت سینما روز چهارشنبه و روز افتتاحیه کن به نمایش گذاشته خواهد شد. این فیلم کوتاه که توسط «جودیت گودرش» بازیگر و فعال فرانسوی ساخته شده، از سخنان بسیاری از مشارکت کنندگان زن استفاده می کند و روایت های شخصی متفاوتی را در هم می آمیزد.

«گودرش» 52 ساله برای اولین بار در ماه فوریه سینمای فرانسه را تکان داد، زمانی که «ژاک دویلون» و «بنوا ژاکو» کارگردانان فرانسوی را متهم کرد که در دهه 1980 و زمانی که نوجوان بود به او تجاوز کردند. «گودرش» اتهامات خود را مدتی بعد با سخنرانی در مراسم جوایز معتبر سزار فرانسه دنبال کرد و در آن مدعی شد صنعت فیلم پوششی برای استثمار بازیگران زیر سن قانونی است.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتهام به تهیه کننده معروف فرانسوی از سوی 9 زن" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتهام به تهیه کننده معروف فرانسوی از سوی 9 زن"، کلیک کنید.