استقبال 12 هزار مسافر نوروزی از تفرجگاه غربالبیز مهریز

استقبال 12 هزار مسافر نوروزی از تفرجگاه غربالبیز مهریز

نوتیفیکیت/یزد چشمه غربالبیز از مناظر کوهستانی جذاب شهرستان مهریز یزد به دلیل چشم اندازهای منحصر به فرد، هوای مناسب، امکان اسکان، دسترسی به شهر و امکانات رفاهی، مکان بسیار مناسبی برای گذراندن روزهای تعطیل نوروز است به طوری که این روزها نیز با استقبال مسافران نوروزی همراه شده است.

«یاسر الله بخشی» مدیر عامل شرکت تعاونی وحدت دهیاران مهریز در گفت وگو با نوتیفیکیت اظهار کرد: شهرستان مهریز به علت باغ شهر بودن و وجود آثار تاریخی و موقعیت خاصی که کنار جاده ترانزیت تهران- بندرعباس قرار دارد، همه ساله میزبان مسافران زیادی در ایام نوروز است.

وی ادامه داد: مهریز از شهرهای تاریخی استان یزد است که علاوه بر قدمت تاریخی بسیار ارزشمند، از طبیعت بکر و بسیار زیبایی نیز برخوردار است و در سال های گذشته در ایام نوروز، بعد از مرکز استان بیشترین تعداد گردشگران نوروزی را به خود جذب کرده است.

این مسیول یکی از تفرجگاه های معروف مهریز را چشمه غربالبیز ذکر کرد و گفت: از 29 اسفند تا به امروز بیش از 12 هزار نفر از مسافران و گردشگران نوروزی از طبیعت این تفرجگاه زیبا لذت بردند و از آثار تاریخی این مجموعه دیدن کردند.

الله بخشی در پایان بیان کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و برپایی کافه شهدا از دیگر برنامه های اجرا شده در این مجموعه است.

«چشمه غربالبیز» که یکی از دو چشمه اصلی استان یزد است در روستای مدوار شهرستان مهریز واقع شده است. این چشمه از مناظر کوهستانی جذاب مهریز است که در دامنه کوهی به همین نام قرار گرفته است و به باور مردم، این منطقه از نخستین سکونتگاه های انسان به شمار می رود.

این چشمه به دلیل چشم اندازهای منحصر به فرد، هوای مناسب، امکان اسکان، دسترسی به شهر و امکانات رفاهی، مکان بسیار مناسبی برای گذراندن روزهای تعطیل نوروز است. ضمن اینکه از کنار این چشمه باستانی تا دیگر بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان مهریز و برخی دیگر از شهرستانهای استان یزد فاصله ای نیست و به راحتی قابل دسترسی است. این چشمه در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال 12 هزار مسافر نوروزی از تفرجگاه غربالبیز مهریز" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال 12 هزار مسافر نوروزی از تفرجگاه غربالبیز مهریز"، کلیک کنید.