افزایش جریمه های تخلفات رانندگی برای کسانی است که جان دیگران را به خطر می اندازند

افزایش جریمه های تخلفات رانندگی برای کسانی است که جان دیگران را به خطر می اندازند

رییس پلیس راهور گفت: افزایش چند برابری جریمه (تخلفات رانندگی) برای جلوگیری از رفتار پرریسک کسانی است که می خواهند با رانندگی پرخطر جان دیگران را به خطر بیاندازند چرا که افزایش جریمه برای کسانی که در مسیر قانون حرکت می کنند مسیله خاصی نیست

به گزارش نوتیفیکیت، تیمور حسینی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی در جریان بازدید حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان رییس سازمان قضایی و نیروهای مسلح از مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا، گفت: پلیس راه به طرق مختلف در ماموریت های خاص قرار دارد و مهم ترین و حساس ترین ماموریت پلیس راه طرح نوروزی است، همچنین نوروز فرصت مناسبی برای بروز کردن شرایط پلیس راه برای به حرکت در آوردن سرمایه اجتماعی است.

وی افزود: شرایط عید نوروز به گونه ای است که مردم احساس خوبی در وجودشان حس می کنند و در خدمت سفر و خانواده قرار می گیرند. امسال شرایط ویژه تقارن دو بهار طبیعت و قرآن را داریم و الگوی سفرها دشوارتر شده است چراکه در سال های گذشته آغاز و پایان سفرها مشخص بود، اما امسال با توجه به تعطیلات عید سعید فطر یک هفته به ماموریت پلیس راه اضافه شده و حتی تا بعد از عید سعید فطر هم حجم شلوغی ادامه خواهد داشت.

سردار حسینی، ادامه داد: پلیس راه برای بهره وری پیشرفته، ضمن استفاده اقدامات سنوات گذشته، آن ها را تقویت کرد و همچنین سعی در کمرنگ کردن نقاط قوت هم داشته است.

رییس پلیس راهور با اشاره به بزرگترین تهدیدهای منجر به تصادف، اظهار کرد: سرعت غیرمطمین و خواب آلودگی مهم ترین عوامل تصادفات هستند، متاسفانه خستگی و خواب آلودگی مقوله ای است که امکان مهار آن توسط پلیس وجود ندارد و عاملی فردی است.

وی اظهار کرد: افزایش چند برابری جریمه (تخلفات رانندگی) برای جلوگیری از رفتار پرریسک کسانی است که می خواهند با رانندگی پرخطر جان دیگران را به خطر بیاندازند چرا که افزایش جریمه برای کسانی که در مسیر قانون حرکت می کنند مسیله خاصی نیست، همچنین برای بعضی از تخلفات همچون سرعت غیرمجاز، سبقت غیر مجاز، رانندگی در مستی مجازات سنگین در نظر گرفته شده است که می تواند ترمزی برای جلوگیری از تخلفات باشد سرعت و سبقت قصد داریم و رانندگی خواهد بود.

حسینی با بیان اینکه عمده علل تصادف به عوامل انسانی برمی گردد، گفت: در سال 1403 قصد داریم که با استفاده از ابزارهای هوشمند و با استفاده از توان بخش خصوصی در این حوزه، روبه روشدن چهره به چهره پلیس با مردم را تا 30 درصد کاهش داده و نظارت سیستمی را به 70 درصد برسانیم.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش جریمه های تخلفات رانندگی برای کسانی است که جان دیگران را به خطر می اندازند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش جریمه های تخلفات رانندگی برای کسانی است که جان دیگران را به خطر می اندازند"، کلیک کنید.