افزایش کشفیات قاچاق کالا و ارز در صنعت هوایی و ریلی – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

افزایش کشفیات قاچاق کالا و ارز در صنعت هوایی و ریلی - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت، رضا بنی اسدی فر افزود: نیاز به امنیت اعم از فردی و اجتماعی از اساسی ترین نیازهای انسانی بوده و بدون آن زندگی سعادتمند برای آحاد مردم امکان پذیر نیست.

وی، تعامل آگاهانه و همگانی را رکن محوری امنیت پایدار در جامعه اسلامی دانست و بیان داشت: در زمینه اهمیت امنیت، همین بس که متفکرین وجود، آن را بر سایر نیازهای جامعه مقدم دانسته و انگیزه مدنیت انسان را نیاز به امنیت معرفی می کنند.

بنی اسدی فر تاکید کرد: فرماندهی یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا به منظور استقرار نظم و امنیت در جامعه و فراهم ساختن زمینه پیشرفت و توسعه با بهره گیری از ظرفیت و مشارکت دستگاه های دولتی و غیردولتی با اعمال مدیریت مدبرانه و هوشمند در راستای ارتقای امنیت پایدار تلاش می کند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در حوزه مسایل اجتماعی وظایف هر یک از دستگاه ها به تفکیک مشخص و ابلاغ شده و لازم است دستگاه ها با توجه به دغدغه های مردمی، مطالبه گری و پاسخگویی از مسیولان را در حوزه وظایف خود با جدیت پیگیری کنند و این تکلیف را در حوزه مسیولیتی آنان نهادینه کنند.

وی در ادامه به بیان عملکرد این فرماندهی پرداخت و با اشاره به اینکه ارمغان پلیس، آرامش خیال برای مسافران نوروزی است، گفت: 8 میلیون و 713 هزار و 42 نفر از گردشگران و مسافران نوروزی در نوروز امسال از ابنیه و موزه های کشور بازدید کرده اند که در طرح نوروزی یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وظیفه امنیت را در سراسر کشور بر عهده داشته است.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا مدیریت انتظامی مطلوب و بدون حادثه 15 هزار خطوط ریلی، اماکن و ایستگاه های راه آهن در این ایام را از توفیقات پلیس راه آهن کشور برشمرد و افزود: در این بازه زمانی بیش از 2 هزار و 505 رام قطار و نزدیک به یک میلیون 789 هزار مسافر در امنیت کامل تردد و جا به جا شده اند که این مهم حاصل افزایش توان تحرک و پوشش انتظامی و امنیتی پلیس راه آهن از طریق تقویت گشت های خودرویی و موتوری، مدیریت مطلوب انتظامی در ایستگاه های ریلی مهم علیرغم تراکم شد آمد بدون بروز هر گونه واقعه امنیتی می باشد.

بنی اسدی فر با اشاره به افزایش 7 درصدی مسافران پروازهای داخلی و خارجی گفت: پلیس فرودگاه های کشور از ابتدای طرح موفق شد با تلاش شبانه روزی امنیت بیش از 2 میلیون و 140 هزار و 477 مسافر را در قالب بیش از 17 هزار و 466 پرواز داخلی و خارجی تامین و رضایت مراجعه کنندگان را به خوبی جلب کند.

وی خاطر نشان نشان کرد: با اقدامات موثر پیشگیرانه توانسته ایم قاچاق کالا و ارز در حوزه صنعت هوایی و ریلی را مدیریت کنیم که این کشفیات در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته به ترتیب از افزایش 11 و 10 درصدی با ارزش تقریبی 87 میلیارد و 396 میلیون و 726 هزار و 500 ریال و12 میلیارد و210 میلیون و 600 هزار ریال و برخوردار بوده است.

در همین راستا در پلیس فرودگاه های کشور 259 کیلو 813 گرم و در پلیس راه آهن 12 کیلو 735 گرم انواع مواد مخدر و 404 نفر متهم در فرودگاه ها و 139 متهم در ایستگاه های راه آهن در این رابطه دستگیر شده اند که به نسبت سال گذشته 152 و 194 درصد افزایش داشته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش کشفیات قاچاق کالا و ارز در صنعت هوایی و ریلی – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش کشفیات قاچاق کالا و ارز در صنعت هوایی و ریلی – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.