امکان سنجش نوآموزان اتباع تنها با «کدیکتا»/ تداوم سنجش تا 20 خرداد

امکان سنجش نوآموزان اتباع تنها با «کدیکتا»/ تداوم سنجش تا 20 خرداد

رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه کودکان اتباع نیز به مانند نوآموزان ایرانی برای ثبت نام در کلاس اول نیازمند انجام سنجش سلامت هستند گفت: سنجش نوآموزان اتباع صرفا با «کد یکتا» امکانپذیر است.

حجت الله الماسی در گفت وگو با نوتیفیکیت، افزود: در سامانه سیرت، سنجش دانش آموزان ایرانی با کدملی انجام می شود درحالیکه برای کودکان اتباع با کد یکتا انجام می شود.

وی با بیان اینکه اگر این افراد تمام مدارک هویتی نیز داشته باشند اما کد یکتا نداشته باشند امکان ثبت نام و ورود اطلاعات نوآموز تبعه در سامانه آموزش وپرورش وجود ندارد افزود: افراد می توانند کد یکتا را با مراجعه به وزارت کشور و مراکزی که مدارک هویتی ارایه می کنند، بگیرند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه اگر این افراد کد یکتا داشتند و ثبت نامشان در سامانه سیرت انجام نشد، با مراجعه به مراکز سنجش می توانند مشکلشان را حل کنند.

الماسی با بیان اینکه زمان سنجش اتباع به همراه سایر کودکان ایرانی آغاز شده است گفت: تاکنون حدود 20 هزار دانش آموز اتباع سنجش شده اند و سنجش آن ها نیز به مانند کودکان ایرانی تا 20 خرداد ادامه دارد و بعد از آن سامانه بسته می شود چرا که فرآیندهای بعدی با اختلال مواجه می شود.

وی با بیان اینکه اطلاعات از سامانه سیرت به سیدا انتقال می یابد و بعد از آن مراحل ثبت نام قطعی پایه اول، ثبت کتاب درسی، کلاس بندی و نیازمندی تعداد معلم انجام می شود افزود: در نهایت سازماندهی صدور ابلاغ معلمان و نیروی انسانی نیز با مشکل مواجه می شود.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه کتاب های این افراد مانند سایر ایرانی هاست عنوان کرد: آمار دقیقی از تعداد همه نوآموزان اتباعی که باید سنجش شوند در دست نیست اما پیش بینی می شود تعداد آن ها امسال بیشتر از سال گذشته باشد.

الماسی در پایان از والدین خواست نسبت به سنجش نوآموزان خود تا قبل از پایان زمان مقرر، اقدام کنند.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امکان سنجش نوآموزان اتباع تنها با «کدیکتا»/ تداوم سنجش تا 20 خرداد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امکان سنجش نوآموزان اتباع تنها با «کدیکتا»/ تداوم سنجش تا 20 خرداد"، کلیک کنید.