این رقابت به اندازه قهرمانی در لیگ جذاب است!

سپهر ستاری: لیگ برتر بیست وسوم به حساس ترین روزهای خود رسیده و رقابت بین استقلال و پرسپولس برای کسب عنوان قهرمانی به نزدیک ترین شکل ممکن دنبال می شود. از طرفی تیم های پایین جدول هم برای فرار از سقوط می جنگند و رقابت شان بسیار حساس و سرنوشت ساز است. در شرایطی که تیم های لیگ برتر برای بهبود جایگاه خود در هفته های پایانی رقابت حساسی دارند، چند بازیکن هم به دنبال کسب عناوین فردی هستند.

3 عنوان مهم فردی در لیگ برتر ایران، بین بهترین دروازه بان از نظر تعداد کلین شیت، بهترین پاسور و بهترین گلزن تقسیم می شود که هر کدام مدعیان خاص خودش را دارد. در کنار رقابت تیم ها برای قهرمانی و فرار از سقوط، رقابت بازیکنان برای کسب عناوین فردی هم جذاب شده و باید دید کدام بازیکنان می تواند این جوایز را تصاحب کنند.

رقابت پورحمیدی و حسینی برای دستکش طلایی

جایزه دستکش طلایی در فوتبال ایران برای دروازه بانی است که بیشتر از بقیه کلین شیت کند و در حال حاضر حسین پورحمیدی، دروازه بان تراکتور تبریز با 16 کلین شیت، مدعی شماره یک این عنوان محسوب می شود. پس از پورحمیدی، هم تیمی سابق او یعنی حسین حسینی قرار دارد که امسال 15 بار دروازه اش را بسته نگه داشته و در تعقیب گلر تراکتور به سر می برد و به دنبال این است که برای دومین بار بهترین دروازه بان لیگ شود. برخلاف انتظار علیرضا بیرانوند شانسی برای پیش افتادن از پورحمیدی ندارد و با 12 کلین شیت، امسال نمی تواند جایزه دستکش طلایی را تصاحب کند.

در شرایطی که پورحمیدی با 16 کلین شیت از حسینی بالاتر است ولی دروازه بان استقلال این فصل 15 گل خورده و آمار بهتری از گلر تراکتور دارد که 21 بار دروازه اش باز شده است. البته بیرانوند با دریافت 14 گل از هر 2 نفر شرایط بهتری دارد ولی غیبت در چند مسابقه باعث شده در کلین شیت کردن از آن ها عقب باشد.

حسین حسینی در جدول بهترین دروازه بان های متریکا با میانگین نمرات 7.17 اول است ولی پورحمیدی با نمره 6.86 در رده دوازدهم قرار دارد. کاپیتان استقلال با درصد مهار 77 پس از امیررضا رفیعی و لوآن پولی سوم است و پورحمیدی با مهار 69 درصد ضربات دوازدهمین گلر لیگ محسوب می شود.

این رقابت به اندازه قهرمانی در لیگ جذاب است!

عملکرد شگفت انگیز مدافع استقلال در پاس گل

در شرایطی که انتظار می رفت ریکاردو آلوز، هافبک پرتغالی تراکتور این فصل هم مدعی اول عنوان بهترین پاسور لیگ باشد ولی ابوالفضل جلالی، مدافع چپ استقلال با عملکرد درخشان خود گوی سبقت را از آلوز ربوده است. جلالی که فصل گذشته در اکثر دیدارها نیمکت نشین بود، امسال در سیستم 3-5-2 استقلال شرایط متفاوتی دارد و توانسته با ارسال 10 پاس گل، آمار شگفت انگیزی را به ثبت برساند.

آلوز فصل گذشته با ارسال 13 پاس گل، صدرنشین این جدول بود ولی امسال یک رقیب سرسخت دارد و برای تکرار عنوان فصل گذشته، باید از او عبور کند. هافبک پرتغالی تراکتور امسال 3 بار هم موفق شده گل بزند و با میانگین نمرات 7.50، عنوان بهترین بازیکن لیگ را از روبرتو تورس اسپانیایی گرفته است. آلوز امیدوار است با درخشش در 3 هفته پایانی ضمن حفظ جایگاهش به عنوان بهترین بازیکن لیگ، باز هم بیشترین پاس گل را ثبت کند. البته جلالی هم در سیستم بازی استقلال شرایط بسیار خوبی دارد و می تواند در هفته های پایانی به تعداد پاس گل های خود اضافه کند.

این رقابت به اندازه قهرمانی در لیگ جذاب است!

شهریار در راه دومین آقای گلی

برخلاف 2 عنوان قبلی، رقابت برای آقای گلی لیگ بیست وسوم با هیجان کمتری دنبال می شود و شهریار مغانلو تا حد زیادی کفش طلای خود را قطعی کرده است. مهاجم بلندقامت سپاهان که فصل گذشته هم آقای گل شده بود، با زدن 15 گل صدرنشین جدول گلزنان است و با نزدیک ترین رقبای خود فاصله زیادی دارد. رضا اسدی، هم تیمی مغانلو و رحمان جعفری، مهاجم تراکتور هر 2 امسال 10 گل زده اند و بعید است بتواند به صدر جدول گلزنان برسند. هر 2 بازیکن این روزها در فرم مطلوبی هم قرار ندارند و این موضوع شانس مغانلو برای دومین آقای گلی متوالی را افزایش می دهد.

نکته عجیب در جدول گلزنان لیگ برتر، عدم حضور مهاجمان استقلال و پرسپولیس در بین مدعیان است. عیسی آل کثیر با زدن 8 گل شانس کمی برای آقای گلی دارد و در استقلال هم گوستاوو بلانکو و مهرداد محمدی 6 گله هستند. البته آل کثیر در نیم فصل دوم مثل مغانلو 6 بار گل زده ولی او در نیم فصل اول شرایط مطلوبی در سپاهان نداشت و تنها 2 بار برای این تیم گل زد. شاید اگر آل کثیر از ابتدای فصل در پرسپولیس حضور داشت، اکنون در کنار مغانلو مدعی کسب عنوان آقای گلی بود.

این رقابت به اندازه قهرمانی در لیگ جذاب است!

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این رقابت به اندازه قهرمانی در لیگ جذاب است!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این رقابت به اندازه قهرمانی در لیگ جذاب است!"، کلیک کنید.