این نوشیدنی پرطرفدار مرگ را از ما دور می کند

این نوشیدنی پرطرفدار مرگ را از ما دور می کند

آفتاب نیوز :

یک مطالعه جدید نشان داده است که نوشیدن چای سیاه می تواند خطر مرگ و میر افراد را کاهش دهد. طبق بررسی های تحقیق مورد اشاره، این خطر به ویژه در بین افرادی که دو یا چند فنجان چای در روز مصرف می کنند، کمتر است.

چای یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است و تحقیقات قبلی، ارتباط بین مصرف چای و کاهش خطر مرگ و میر را در جمعیت هایی که چای سبز در آن جا، رایج ترین نوع چای است، نشان داده بودند. اما در خصوص چای سیاه، اطلاعات متناقضی وجود داشت.

حالا محققان موسسه ملی سلامت آمریکا مطالعه ای برای ارزیابی ارتباط مصرف چای سیاه با مرگ و میر به هر علت را انجام داده اند. آن ها بدین منظور، داده های بانک اطلاعاتی موسوم به بیوبانک بریتانیا را مورد تجریه و تحلیل قرار دادند.

این محققان همچنین ارزیابی کردند که آیا این ارتباط با استفاده از افزودنی های رایج چای نظیر شیر و شکر، دمای چای و انواع ژنتیکی که بر سرعت متابولیسم کافیین در افراد تاثیر می گذارند، متفاوت است یا خیر.

بیوبانک بریتانیا شامل داده های نیم میلیون مرد و زن 40 تا 69 ساله است که بین سال های 2006 تا 2010 یک پرسشنامه پایه را تکمیل کرده بودند. از این تعداد، 85 درصد گزارش کردند که به طور منظم چای می نوشند و از بین همین افراد، 89 درصد چای سیاه می نوشیدند.

طبق نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل ها، شرکت کنندگانی که گزارش کردند روزانه 2 فنجان یا بیشتر چای می نوشیدند، در مقایسه با افرادی که چای نمی نوشیدند، 9 تا 13 درصد کمتر در معرض خطر مرگ و میر بودند. این ارتباط بدون توجه به افزودن قهوه، شیر یا شکر به چای، دما و یا انواع ژنتیکی مرتبط با متابولیسم کافیین بوده است.

به گفته محققان مجری این پژوهش، یافته های آن ها نشان می دهند که چای، حتی در سطوح بالای مصرف نیز می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این نوشیدنی پرطرفدار مرگ را از ما دور می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این نوشیدنی پرطرفدار مرگ را از ما دور می کند"، کلیک کنید.