این کار ها را انجام دهید تا به زوال عقل زودرس مبتلا نشوید

این کار ها را انجام دهید تا به زوال عقل زودرس مبتلا نشوید

آفتاب نیوز :

سالانه حدود 370 هزار نفر در سراسر جهان در سنین پایین تر از معمول به زوال عقل مبتلا می شوند و متخصصان دانشگاه «اکستر» انگلیس و «ماستریخت» هلند می گویند درمان برخی عارضه ها و رعایت برخی نکات سلامت و سبک زندگی می تواند به پیشگیری، شناسایی و درمان این نوع زوال عصبی کمک کند.

متخصصان دریافتند مصرف الکل، کمبود ویتامین D، سکته مغزی، اختلال شنوایی، بیماری قلبی و غلظت بالای پروتیین های واکنشی سی که نشان دهنده التهاب در بدن است، از عوامل بروز زودهنگام زوال عقل هستند.

انزوای اجتماعی، افسردگی و همچنین تحصیلات و وضعیت اقتصادی – اجتماعی نامناسب از دیگر عواملی بودند که در این مطالعات به آن ها اشاره شده است.

«سباستین کوهلر»، یکی از متخصصان می گوید: علاوه بر عوامل جسمی، سلامت روان از جمله اجتناب از استرس و فشار عصبی مداوم، تنهایی و افسردگی نیز در زمینه پیشگیری از این اختلال عصبی نقش مهمی دارد.

«استیوی هندریکس»، پژوهشگر پسادکتری در روانپزشکی و عصب روانشناسی در دانشگاه ماستریخت می گوید اغلب تصور می شود که عامل بروز زودهنگام زوال عقل ژنتیکی باشد، اما در بسیاری از افراد دلیل اصلی ناشناخته است.

او در ادامه می افزاید بیشتر افراد مبتلا به این عارضه هنوز شاغل هستند و همچنین فرزند و زندگی پرتکاپویی دارند.

هندریکس در گفتگو با سی ان ان توصیه می کند برای از بین بردن برخی از این عادت های خطرزای سبک زندگی، کنجکاو باشید. وی می گوید: چیز های جدید یاد بگیرید، برای یک سرگرمی وقت بگذارید، با دوستان و خانواده رفت وآمد داشته باشید و در جمع ها شرکت کنید تا از لحاظ اجتماعی فعال بمانید.

او در ادامه می افزاید: مرتب ورزش کنید. تحرک داشته باشید، هر میزان ورزش موثر است از پیاده روی گرفته تا ورزش قدرتی، ورزشی را پیدا کنید که برایتان مناسب است.

پژوهش ها نشان می دهد که مضرات انزوا که «همه گیری تنهایی» عصر جدید نامیده می شود به اندازه کشیدن 15 سیگار است.

به گزارش ایندیپندنت، شناسایی بروز زودهنگام زوال عقل دشوار است، زیرا در ابتدا به صورت علامت شایع از دست دادن حافظه نمود ندارد. در عوض، مراقب علایمی نظیر مشکل در حفظ تعادل، حرکت و هماهنگی باشید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این کار ها را انجام دهید تا به زوال عقل زودرس مبتلا نشوید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این کار ها را انجام دهید تا به زوال عقل زودرس مبتلا نشوید"، کلیک کنید.