بازار طلا از فردا بازگشایی می شود؟

بازار طلا از فردا بازگشایی می شود؟

آفتاب نیوز :

 نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، اظهار کرد: در هفته ای که گذشت نوسانات افزایشی کاهشی بسیاری را در بازار شاهد بودیم، اما در مجموع طی این هفته 59 دلار افزایش بهای اونس جهانی طلا را داشتیم که در حال حاضر به 2362 دلار رسید.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در بازار داخل نیز طی هفته ای که گذشت، بصورت مقطعی قیمت سکه و طلا بالا و پایین می شد و نوسانات مقطعی کاهشی و افزایشی داشتیم، اما در مجموع سکه و طلا از مسیری کاهشی که طی چند هفته اخیر، پیش گرفته بود، دور زد و در مسیر صعودی قدم گذاشت.

وی در رابطه با آخرین قیمت سکه و طلا در بازار این هفته و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، گفت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید با 650 هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) به 41 میلیون و 500 هزار تومان رسید. سکه تمام طرح قدیم نیز در پایان هفته 38 میلیون و 200 هزار تومان قیمت داشت که نسبت به ابتدای هفته 600 هزار تومان افزایش یافته است. در قطعات کوچکتر سکه نیز، نیم سکه با 200 هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته به 23 میلیون و 800 هزار تومان و ربع سکه با 300 هزار تومان رشد بها به 15 میلیون و 200 هزار تومان رسید. سکه های یک گرمی بانک مرکزی، اما در مجموع، بدون تغییر نسبت به ابتدای هفته هفت میلیون و 200 هزار تومان دادوستد شد.

بذرافشان افزود: هر گرم طلای 18 عیار نیز با 85 هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ابتدای هفته، در آخرین معاملات روز پنجشنبه، سه میلیون و 436 هزار تومان به ازای هر گرم، مبنای معاملات طلا قرار گرفت.

این مقام صنفی در رابطه با وضعیت حباب سکه نیز خاطر نشان کرد: حباب سکه نیز در طول هفته دارای نوسان بود، اما بطور میانگین تغییری چندانی نسبت به ابتدای هفته نداشت. درحالیکه تا هشت میلیون و 200 هزار تومان هم رفت و در مقطعی به هفت میلیون و 800 هم رسید پیدا کرد، اما در حال حاضر هر قطعه سکه دارای هفت میلیون و 900 هزار تومان حباب است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه وضعیت خود بازار و تعطیلی برخی واحد های طلافروشی در اعتراض به اجرایی شدن ثبت معاملات طلا در سامانه جامع تجارت، تصریح کرد: بازار تهران (بیشتر) و معدود واحد های سطح شهر نیمه تعطیل بود؛ اما طی 10 روز گذشته جلسات متعددی میان هیات مدیره اتحادیه تهران، مشهد، شیراز یزد، اصفهان و تبریز در تهران با مسیولان ذیربط در رابطه با واکنش هایی که برخی همکاران ما در پی لازم اجرایی شدن مجدد سامانه جامع تجارت داشتند و اصطلاحاتی که صورت نگرفته بود، برگزار کردیم.

بذرافشان افزود: خوشبختانه در بخشنامه ای که اخیراً وزارت صمت منتشر کرد، به نگرانی واحد ها توجه شده و اصلاحاتی نظیر اینکه علاوه بر معافیت مالیاتی تا 150 گرم، برای هرگونه فروش طلا توسط واحد های صنفی که در سامانه مودیان نیز ثبت می شود، معافیت کامل از هرگونه مالیات عایدی سرمایه نیز در نظر گرفته شده است؛ یا تاکید شده است که سرمایه اشخاص نیاز به ابراز و اظهار در این سامانه ندارد. این موارد در این اصلاحیه دیده شده، اما همچنان درخواست ها و ابهاماتی برای واحد ها مطرح است.

این مقام صنفی در پایان تاکید کرد که از همکاران خود در بازار خواسته ایم که از فردا (شنبه)، واحد های خود را بازگشایی کرده و فعالیت اقتصادی خود را از سر بگیرند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازار طلا از فردا بازگشایی می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازار طلا از فردا بازگشایی می شود؟"، کلیک کنید.