باید ارزآوران را برای کشور نگه داشت – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

باید ارزآوران را برای کشور نگه داشت - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار نوتیفیکیت، سید احسان اندوزی در نشست جمعی از فعالان اقتصادی اظهار کرد: مالیات عمده مسیله مطرح شده از سوی فعالان اقتصادی است که تلاش ما در گمرک و اداره مالیاتی که دو رکن اصلی اقتصادی است هموار سازی مسیر برای این افراد است.

وی بیان داشت: همچنین در حوزه ماده 132 و تبصره 100 باید در یک فرصت مقتضی ایرادات آن شناسایی و در جهت رفع آن اقدام کرد.

وزیر اقتصادی و دارایی گفت: سال گذشته بانک مرکزی در مصارف ارزی کنترل داشته است بجهت تنگناهایی که وجود داشته است که اگر بخواهیم ارزاوران کشور باقی بمانند باید اشکالات قانونی در حوزه معادلات ارزی رفع شود ونیاز به اصلاح دارد در جهت تولید کنندگان و صادر کنندگان.

وی ادامه داد: برای صنایع دستی و فرش دستباف باید مسیر صادرات را باز کرد و بازگشت ارز را برای تولید کنندگان این صنایع شکل داد.

خاندوزی افزود: بانک ملی منبع تامین و توزیع ریال است که بخاطر محدودیت ها ناچار به سیاست های انقباضی است اما برای جایگزینی آن بازار سرمایه تعریف شده است.

وزیر اقتصاد و دارایی به نقش بانک های خصوصی اشاره کرد و ادامه داد: اگر بانک خصوصی هم بخواهد پول ها را از استان جمع و بیرون از استان خرج کند چه نیازی به بانک خصوصی است در این حالت باید برخوردهای جدی انضباطی با این بانک ها صورت بگیرد.

خاندوزی اعلام کرد: هر جا انحراف از مسیر تولید اتفاق بیفتد سخت گیری شود طوری نیست و حتی نگاه تبعیض آمیز اعمال شود بدون اشکال است اما اگر این خلق اعتبار برای تولیدکنندگانب باشد که منجر به رونق اقتصادی شود نیاز به تسهیل امور و استفاده از زنجیره تولید است.

وی گفت: جایی که مشاهده شود تخصیص تسهیلات منجر به یک تاسیس و راه اندازی یک واحد تولیدی مثل گلخانه جدید می شود می توان از سرمایه در گردش در جهت افزایش تولید اقدام کرد و بانک در ارایه تسهیلات نیاید سخت گیری کند.

خاندوزی اعلام کرد: سیاست انقباضی نقدینگی باید برای تولید کنندگان واقعی برچیده شود. بیشترین مطالبه تولید کنندگان رفع موانع و سخت گیری های بانک ملی و مسیله امور مالیاتی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باید ارزآوران را برای کشور نگه داشت – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باید ارزآوران را برای کشور نگه داشت – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.