برای تیاتر کودک خوراک خوب نداریم/ هنرمندان برای هدایت بچه ها به خط شوند

محمد مسلمی در گفت وگو با نوتیفیکیت:

برای تیاتر کودک خوراک خوب نداریم هنرمندان برای هدایت بچه ها به خط شوند

محمد مسلمی بازیگر تیاتر و تلویزیون گفت: قصه ها و نمایشنامه ها ضرورت دنیای امروز ما است تا بتوانیم خوراک مناسبی به کودک و نوجوانمان بدهیم .

محمد مسلمی بازیگر تیاتر و تلویزیون در گفت وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری نوتیفیکیت درباره وضعیت تیاتر کودک و نوجوان گفت: شرایط تیاتر کودک مثل برنامه های کودک تلویزیون صفراست؛ یعنی اگر بخواهیم کودک و نوجوان را در نظر بگیریم که چقدر کار داریم و برایشان چه کار هایی کرده ایم، واقعا هیچ کاری نکردیم.

بازیگر مجموعه خاطره انگیز«فیتیله، جمعه تعطیله» در ادامه افزود: بنابراین نتیجه چنین شرایطی این می شود که برای کودک و نوجوان ما از آن سوی آب ها کار تولید می شود، قصه و شعر داده و فرهنگ آنها جایگزین فرهنگ غنی می شود و اینطور است که ما امروز دچار خطر فقر فرهنگ هستیم بنابراین اصلا عجیب نیست که اگر در اخبار ببینیم تیتر زده می شود سن مصرف  سیگار به دوره دبستان رسید!

مسلمی با اشاره به مشکلاتی که در مدارس ما وجود دارد، گفت: باید بتوانیم برای بچه ها نمایش های متنوع  و جشنواره های مختلف داشته باشیم. متاسفانه در این زمینه خیلی کوتاهی کردیم؛ بنابراین هنرمندان ما باید به خط شوند تا فکر بچه ها در جهت درست قرار بگیرد. کودک و نوجوان نمی داند مسیر درست زندگی چیست و این در سنین مختلف متفاوت می شود و ما هم هیچ خوراک  خوبی نداریم که به آنها بدهیم. اینطور است که گوشی ها، تبلت و اینترنت و فضای مجازی می شود خوراک بچه های ما!

این بازیگر و کارگردان تیاتر کودک اظهار داشت: کودک و نوجوان ایرانی به لحاظ دینی و اجتماعی در معرض آسیب است و من در تعجبم که ما با این رویه به کجا خواهیم رفت، باید بتوانیم هنرمندان را از نویسنده تا شاعر و هنرمند در زمینه کار کودک بسیج کنیم تا اتفاقات خوبی برسد.

مسلمی اظهار داشت: دنیا در حال انحراف افکار بچه های ما است باید برنامه ریزی درست داشته باشیم، قصه ها، نمایشنامه ها همه دراین زمینه موثر هستند، نیاز کشورمان تیاتر و قصه است تا مسیر زندگی را کودک و نوجوان درست پیدا کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای تیاتر کودک خوراک خوب نداریم/ هنرمندان برای هدایت بچه ها به خط شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای تیاتر کودک خوراک خوب نداریم/ هنرمندان برای هدایت بچه ها به خط شوند"، کلیک کنید.