تعرفه های پزشکی سال 1403؛ 50 درصد گران تر شد

تعرفه های پزشکی سال 1403؛ 50 درصد گران تر شد

نرخ تعرفه های خدمات بهداشتی درمانی 1403 اعلام شد

آفتاب نیوز :

رضا لاری پور در گفتگو با نوتیفیکیت، با اشاره به مصوبه شورای عالی بیمه مبنی بر رشد 46 درصدی تعرفه های پزشکی 1403 که جهت تصویب نهایی باید به تصویب هیات دولت می رسید، گفت: اگرچه تعرفه ها قبل از شروع سال جدید به هیات دولت نرسید، ولی امسال با پیگیری های رییس کل سازمان نظام پزشکی و همراهی و همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در اولین جلسه هیات وزیران و زودتر از سال گذشته، نرخ تعرفه ها تصویب شد.

وی در این باره افزود: با وجود اینکه عدد مصوب شورای عالی بیمه با حضور همه ذینفعان، عدد 46 درصد بود، اما این عدد در هیات دولت با تغییراتی همراه شد. اما آنچه که مهم است آن است که سعی شده نرخ رشد برخی از اجزا تعرفه ای نظیر ویزیت و جز فنی و جز حرفه ای با نرخ رسمی تورم همراهی و همخوانی داشته باشد، چراکه در غیر این صورت بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها و ارایه دهندگان خدمات سلامت با آسیب بسیار شدید مواجه خواهند شد و خطر تعطیلی بسیاری از مطب ها و مراکز درمانی وجود دارد.

لاری پور ادامه داد: لذا نرخ ویزیت رسمی افزایش یافته بر اساس سرجمع تعرفه ها، عددی نزدیک به 50 درصد خواهد بود و همچنین نرخ جز فنی و جز حرفه ای از گلوبال سرجمع افزایش تعرفه ها نزدیک به 40 درصد پیش بینی می شود تا به این ترتیب مراکز درمانی در سال 1403 با این نرخ تعرفه ای ادامه حیات حداقلی داشته باشند. 

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی همچنین گفت: به دلیل منجمد ساختن تعرفه ها در سالیان گذشته، هر گونه افزایش تعرفه ای حتی با این مقدار هم که برای اولین بار رخ داده و تلاش و همراهی بسیاری از ذینفعان حتی بیمه های سراسر کشور را به دنبال داشته، اما همچنان این عدد تکافوی مراکز درمانی و جامعه پزشکی را نمی دهد.

وی ادامه داد: از طرفی هم لازم است نرخ «تعدیل» که در مراکز استانی و مراکز کمتر برخوردار ممکن است توسط استانداران اعمال شود، حتما برداشته شود و حتی در برخی مناطق کمتر برخوردار نرخ بالاتری از نرخ تعرفه مصوب به منظور ماندگاری جامعه پزشکی در نظر گرفته شود.

لاری پور همچنین گفت: امیدواریم تعرفه های جدید به سرعت ابلاغ شود و تعرفه های مصوب، از ابتدای فروردین ماه مورد اعمال قرار گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعرفه های پزشکی سال 1403؛ 50 درصد گران تر شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعرفه های پزشکی سال 1403؛ 50 درصد گران تر شد"، کلیک کنید.