تعرفه ویزیت پزشکان 280 هزار تومان شد

آفتاب نیوز :

انجمن پزشکان عمومی طی بیانیه ای نظر خود را در خصوص نرخ تعرفه پزشکان عمومی در سال 1403 اعلام کرد. 

انجمن پزشکان عمومی در این بیانیه با انتقاد از بی توجهی کارگزاران به قواعد تعرفه گذاری متذکر شده است: «واکاوی نحوه تعیین تعرفه های خدمات پزشکی نشان از بی توجهی کارگزاران به قواعد تعرفه گذاری و واقعیت های اقتصادی حوزه سلامت دارد. این در حالی است که تاب آوری اقتصادی جامعه پزشکی و موسسات درمانی از خط قرمز عبور کرده و موجب ورشکستگی مهاجرت اشتغال های غیرمرتبط و به تبع آن افت کیفیت خدمات و فروپاشی نظام سلامت شده است.

در این بیانیه نرخ تعرفه ویزیت پزشکان عمومی برای سال 1403، 250 هزار تومان و نرخ تعرفه ویزیت پزشکان عمومی با بیش از 15 سال سابقه کار نیز معادل 280 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

بنابه بیانیه انجمن پزشکان عمومی ایران، شورای عالی نظام پزشکی کشور نرخ تمام شده برای ویزیت پزشکان عمومی را 394 هزار تومان قیمت گذاری کرده بود.

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، در دی ماه 1402 با تاکید بر لزوم تقویت بیمه ها جهت پوشش تعرفه ها و هزینه های درمانی، مدعی شد: ما حدود 45 یا 46 درصد افزایش تعرفه پزشکی را برای سال آتی مدنظر داریم، اما باید منتظر برگزاری جلسات مرتبط باشیم تا عدد نهایی اعلام شود.

در 7 فروردین سال جاری نیز محمدباقر حیدری، نایب رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی، با اشاره به مصوبه هیات وزیران درخصوص رشد 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی، به «نوتیفیکیت» گفت: پیش از آنکه تعرفه های خدمات پزشکی در هیات وزیران مطرح شود، در ابتدا شورای عالی سلامت رشد 46 درصدی تعرفه های پزشکی را تصویب کرد، هرچند که با همان افزایش 46 درصدی هم جامعه پزشکی توان ارایه خدمات مطلوب به جامعه مورد نیاز را نداشت، اما درنهایت رشد 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی به تصویب رسیده است.

نایب رییس شورای عالی سازمان نظام پزشکی معتقد است که افزایش 35 درصدی تعرفه ها باعث خواهد شد جامعه پزشکی توان ارایه خدمات مطلوب به بیماران را نداشته باشند و همچنین موجب فشار آمدن به بیمارستان دولتی خواهد شد. او همچنین عنوان کرده بود که بخش دولتی به تنهایی گنجایش ارایه خدمات به بیماران را ندارد.

تعرفه ویزیت پزشکان 280 هزار تومان شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعرفه ویزیت پزشکان 280 هزار تومان شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعرفه ویزیت پزشکان 280 هزار تومان شد"، کلیک کنید.