توضیح سازمان غذا و دارو درباره زالوی طبی

توضیح سازمان غذا و دارو درباره زالوی طبی

آفتاب نیوز :

مریم مشهود افزود: بر اساس اعلام دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، در حال حاضر صرفاً متخصصان طب ایرانی، مجوز استفاده از زالو درمانی را دارند و اگر در دستورالعمل ها بازنگری شود طبیعتاً در شناسنامه و استاندارد خدمت زالودرمانی هم تغییرات لحاظ خواهد شد.

وی با هشدار نسبت به موارد فاقد مجوز در حوزه درمان و پرورش زالو، گفت: در کمیته ملی زالوی طبی که با هدف تسهیل کسب و کار و تحقق شعار “رشد تولید با مشارکت مردم” در حوزه پرورش زالو برگزار شد، موافقت به عمل آمد که با بازنگری همه اعضای کمیته ملی زالو، در فرآیند صدور مجوزها، مسیر دریافت مجوز برای متقاضیان تسهیل گردد. لذا، پس از استعلام از ارگان های ذی ربط، صدور مجوز نهایی زالوی طبی فقط از سوی یک سازمان صورت گیرد.

رییس اداره دارو سنتی، اداره کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: بر اساس دستورالعملی که در سایت سازمان غذا و دارو هم منتشر شده است؛ صرفاً زالوی طبی عرضه شده در داروخانه واجد برچسب اصالت، مورد تایید سازمان غذا و دارو برای تجویز و استعمال خواهد بود چرا که تحت نظارت مسیول فنی شخص، حقوقی یا شرکت دارای مجوز بسته بندی و کد IRC است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح سازمان غذا و دارو درباره زالوی طبی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح سازمان غذا و دارو درباره زالوی طبی"، کلیک کنید.