جاده چالوس و آزادراه تهران به سمت شمال یکطرفه شد

جاده چالوس و آزادراه تهران به سمت شمال یکطرفه شد

رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور از یکطرفه شدن جاده چالوس و آزادراه به سمت شمال خبر داد.

به گزارش نوتیفیکیت،  سرهنگ احمد شیرانی  در مورد وضعیت جاده های کشور در یک برنامه تلویزیونی گفت: از 24 اسفندماه سال گذشته که آغاز طرح  نوروزی پلیس بود تاکنون 255میلیون تردد در جاده ها و به طور متوسط روزانه 25 میلیون تردد درجاده های کشور ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت دو پیک ترافیکی را پشت سر گذاشتیم، اظهارکرد: پیک اول 29 اسفند و شروع سفرهای نوروز بود و پیک دوم 4 فروردین ثبت شد چراکه تداخل سفرها را شاهد بودیم، به گونه ای که موج اول بازگشت به مبدا و آغاز سفرهای نیمه دوم با یکدیگر تداخل داشتند البته امروز( 5فروردین ماه) نیز همچنان موج بازگشت ادامه دارد و به همین دلیل در جاده ها تدابیری اتخاذ شده است و در برخی محورها محدودیت تردد تریلر و کامیونت به استثنای مواد فاسد شدنی و سوخت را اجرا کردیم.

شیرانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر جاده چالوس و آزادراه تهران-شمال به سمت استان های شمالی یکطرفه شده است، گفت: مقایسه حجم تردد کل نسبت به مدت مشابه سال قبل بیانگر کاهش پنج درصدی سفرهای نوروزی است که علت این کاهش می تواند به علت شرایط نامساعد جوی و همزمانی نوروز با ماه رمضان باشد.

وی در پایان اظهارکرد: سازمان هواشناسی برای امروز و فردا (یکشنبه و دوشنبه) برای برخی استانها هشدار سطح زرد و برای دو استان خوزستان و  لرستان  هشدار قرمز صادرکرده است  لذا مسافران در مسیر برگشت یا شروع سفر نوروزی خود، احتیاط لازم را با توجه به شرایط جوی داشته باشند و قوانین رانندگی همچون  رعایت فاصله طولی و سرعت مطمینه را رعایت کنند.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جاده چالوس و آزادراه تهران به سمت شمال یکطرفه شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جاده چالوس و آزادراه تهران به سمت شمال یکطرفه شد"، کلیک کنید.