جبران کاهش جمعیت دنیا در آینده با ربات های انسان نما!

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت و براساس گزارش مجله نوتیفیکیت، پیش بینی می شود تا سال 2050، در 75 درصد از کشورهای دنیا نرخ زاد و ولد به زیر سطح جایگزینی جمعیت سقوط کند و درنتیجه، جمعیت آن ها رفته رفته رو به کاهش برود.

این امر می تواند مشکلات بسیاری برای اقتصاد و جامعه به طور کلی ایجاد کند.

یک نگرانی جدی در این خصوص این است که کسی برای مراقبت از سالمندان وجود نداشته باشد.

این همان جایی است که ربات های انسان نما می توانند ورود کنند و کارهایی را انجام دهند که زمانی توسط اعضای خانواده صورت می گرفتند.

جبران کاهش جمعیت دنیا در آینده با ربات های انسان نما!

پروفسور لوییس سنتیس از دانشگاه تگزاس ِ آمریکا می گوید: «جمعیت در آسیا و اروپا با سرعت زیادی در حال کاهش است. خود من متولد اسپانیا هستم. ظرف نیم قرن آینده جمعیت اسپانیا نصف خواهد شد. ما حالا 50 میلیون نفر جمعیت داریم ولی 25 میلیون نفر خواهیم شد. در ژاپن هم جمعیت نصف خواهد شد اما سالمندان بسیار بیشتری وجود خواهد داشت. آن ها به کسانی نیاز دارند که از این ها مراقبت کنند. علاوه بر آشپزی کردن، گاهی سلامت شان را بررسی کنند یا به آن ها در لباس پوشیدن کمک کنند یا صرفاً بدن شان را چک کنند.»

سنتیس معتقد است ربات های انسان نما می توانند تمامی این مهارت ها را برای کمک به سالمندان بیاموزند.

او می گوید: «به عقیده ی من تبدیل شدن ربات ها به کمکی در کار پرستاری اهمیت زیادی دارد.»

این پروفسور در حال حاضر با تیمی بر روی ساخت رباتی به نام «دراکو 3» کار می کند که فعلاً توانایی انجام کارهای ساده را دارد.

«دراکو 3» می تواند قهوه و غذاهای ساده درست کند و احتمالاً یک روز هم می تواند ظرف های کثیف خانه تان را بشوید.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جبران کاهش جمعیت دنیا در آینده با ربات های انسان نما!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جبران کاهش جمعیت دنیا در آینده با ربات های انسان نما!"، کلیک کنید.