جهانبخش: برای بازی با هنگ کنگ 23 ساعت در راه بودیم/ واقعا شرایط خنده دار است!

جهانبخش: برای بازی با هنگ کنگ 23 ساعت در راه بودیم/ واقعا شرایط خنده دار است!

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت؛ تیم ملی فوتبال ایران در جریان هفته پایانی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2026، از ساعت 20:30 فردا (سه شنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی فوتبال ازبکستان است. علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: بعد از جام ملت ها نشد از رسانه ها تشکر کنم چون در آنجا از ما حمایت کردید. خانواده فوتبال به شرایط پیشرفت می تواند کمک کند. به نظر من وقتی قضیه ملی می شود باید تیم ملی در اولویت قرار بگیرد. ما بدون تمرین به یک بازی رسمی رفتیم چون شرایط پروازی بدی داشتیم و 23 ساعت در راه بودیم.

او با بیان این که دلیل این اتفاقات برنامه ریزی بد فدراسیون فوتبال بوده است، گفت: از فروردین فرصت بود اما کاری نکردند. ما 48 ساعت قبل از بازی رسدیم اما باز کادر فنی حمایت کردند و بازی بیرون خانه را با پیروزی پشت سر گذاشتیم. این موضوع بالاتر از فدراسیون و وزارت ورزش است. باید امکانات و شرایط بهتری فراهم شود. واقعا خنده دار است، همه تیم ها پرواز شخصی دارند اما ما 23 ساعت در راه بودیم. این فوتبال می تواند روی شراط معیشتی و مسایل دیگر جامعه تاثیرگذار باشد.

جهان بخش ادامه داد: ازبکستان جزو تیم هایی است که در این چند وقت پیشرفت خوبی داشته است. بازی رفت می توانست بازی خوبی باشد اما متاسفانه 2 بر 2 شد. تیم حریف، تیم بسیار خوبی است و در جام ملت ها شاهد کیفیت این تیم بودیم. از مردم عزیز می خواهم ما را تنها نگذارند و نسل جدید تیم ملی نیاز به حمایت مردم دارند. در تعطیلات عید از حضور حمایت مردم در ورزشگاه آزادی لذت بردیم. امیدوارم با یک نتیجه خوب با صدرنشینی به دور بعد صعود کنیم.

وی ادامه داد: همه کشورها در آسیا در حال پیشرفت هستند و تیم هایی مثل هنگ کنگ و فلسطین نمونه های آن هستند. این تیم ها سال ها است که روی فوتبال پایه کار می کنند و سعی می کنند همگام با فوتبال مدرن اروپا پیش بروند. همه بازیکنان ما استعدادیابی شدند و مربی ها دوست داشتند این بازیکنان در تمام رده های پایه بازی کنند. متاسفانه این اتفاق 5، 6 سالی است که در فوتبال ما نمی افتد زیرا مسایل مالی و فساد مانع از استعدادیابی گسترده شده است. همین الآن نمونه های فساد را می بینید که خنده دار است زیرا هیچ کجای جهان دیگر این اتفاق ها رخ نمی دهد. این ها مسایلی است که روی رشد فوتبال یک کشور تاثیر می گذارد. در فوتبال پایه این شرایط بدتر است و چیزهایی که من می شنوم واقعا ناراحت کننده است. وطیفه تیم ملی جوانگرایی نیست و این باید در فوتبال پایه و باشگاه ها رخ دهد. من برای آینده فوتبال نگرانم. در فوتبال پایه ما همه چیز مهم است به جز استعداد و قابلیت طرف.

جهانبخش اضافه کرد: همه تیم ها حتی در مقدماتی جام جهانی هم خوب کار می کنند. یک سری انتقاداتی از تیم ملی می شود که کمک کننده نیست و فقط می خواهند پیشرفت این تیم در چند سال اخیر را زیر سوال ببرند. از قبل از جام ملت ها بازی های خوبی را انجام دادیم و کادر فنی تلاش دارد تیم ملی به سبک فوتبال روز دنیا بازی کنند و بازی کردن بچه ها در اروپا نیز به این مهم کمک کرده است. در این 11 ماه کادر فنی چیزهای مثبتی را به بازیکنان لاضافه کرده و سعی در ارایه بازی هجومی دارند. باید این موارد را ادامه دهیم و آن را به فوتبال پایه اضافه کنیم. این استراتژی برای تیم ملی تاثیرگذار است. باید انتقاداتی به تیم ملی شود که کمک کند نه این که سد راه باشد زیرا تیم ملی نه برای من است و نه برای شخص دیگر؛ تیم ملی برای مردم است. باید انتقاداتی شود که سازنده باشد زیرا این تیم پتانسیل خوبی دارد و در جام جهانی بعد و حتی جام ملت ها می تواند به مراحل بالاتر صعود کند. این چیزها باید به تیم ملی کمک کند نه این که فقط بگوییم باید جوانگرایی شود اما هیچ ایده ای برای آن ندهیم.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جهانبخش: برای بازی با هنگ کنگ 23 ساعت در راه بودیم/ واقعا شرایط خنده دار است!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جهانبخش: برای بازی با هنگ کنگ 23 ساعت در راه بودیم/ واقعا شرایط خنده دار است!"، کلیک کنید.