حرف های امیر دژاکام بازیگر مطرح درباره رییس جمهور

حرف های امیر دژاکام بازیگر مطرح درباره رییس جمهور

آفتاب نیوز :

امیر دژاکام بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون درباره شهادت آیت الله سیدابراهیم رییسی و هیات همراهش گفت: متاسفم. اتفاق خیلی تلخی بود؛ از این جهت که رییس جمهوری کشور را از دست دادیم؛ بخش ناراحت کننده ماجرا نیز این است که چرا باید این اتفاق می افتاد؟ ما طراحان و مهندسان خیلی قدرت مندی داریم، چرا باید این سانحه برای مسیولین کشور اتفاق بیفتد؟

دژاکام ادامه داد: یک روز هنرمندان با ایشان گفت وگویی داشتند و من را هم دعوت کردند. من از قبل گفته بودم که حرف های من تند است، ابایی ندارم و نقدهایم را مطرح می کنم. همچنان به من گفتند بیا و حرفهایت را بزن. آن روز من مساله تجاری سازی هنر را مطرح کردم و از قضا خیلی هم تند بیان کردم.

این بازیگر افزود: نقد من درباره تجاری سازی هنر بود؛ تجارت، تجارت است و هنر، هنر است. این دو کنار هم قرار نمی گیرند. تیاتر نباید از هنرمندان کرایه بگیرد، تیاتر نباید از هنرمندان درصد بگیرد. تیاتر مادر هنرهاست و ما مادر خودمان را برای فروش عرضه نمی کنیم. نباید تیاتر شهر و تالار وحدت را کرایه داد.

بازیگر سریال آوای باران گفت: من آن روز خیلی تند صحبت کردم و ایشان گوش کرد و در آخر سمت من آمدند و گفتند: شما در ابتدای سخنان خود گفتید که چهار نکته را مطرح می کنید در صورتی که سه نکته را گفتید. نکته آخر را چرا مطرح نکردید؟ من هم گفتم: به من وقت ندادند و ایشان گفت: همین حالا بگویید. ایشان این مساله را پیگیری کرد و دستور پیگیری هم داد. دقت ایشان به نقد های هنرمندان مثال زدنی بود. دلم بابت از دست دادن ایشان واقعا سوخت. ایشان پس از شنیدن صحبت های من گفتند حق با شماست و شما درست می گویید و دستور پیگیری دادند.

دژاکام با اشاره به واکنش آیت الله رییسی گفت: دلم بابت از دست دادن ایشان واقعا سوخت. ایشان پس از شنیدن صحبت های من گفتند حق با شماست و شما درست می گویید و دستور پیگیری دادند.

بازیگر مجموعه زخم کاری درباره نقدی که به تجاری سازی هنر داشت، افزود: تیاتر اگر قرار است درآمدزایی داشته باشد چرا سالن ها را به پیتزافروشی و صرافی تبدیل نمی کنیم؟ تیاتر برای درآمدزایی معنایی است، چندین سال بعد باید تاثیر آن را دنبال کرد. شاهنامه فردوسی چندین و چند قرن بعد منافع فرهنگی برای ما ایجا می کند.

تاجر و هنرمند رویه کارشان مشخص است. اگر هنرمند شدیم باید مثل یک هنرمند رفتار کنیم و اگر تاجر شدیم مثل یک تاجر. تجار حق اظهارنظر درباره مسایل فرهنگی را ندارند. آن ها کاسب اند و هنرمند هم که بخواهد از طریق هنر پول دربیاورد، کاسب است و هنرمند نیست.

آیت الله سیدابراهیم رییسی خادم الرضا (ع) و هشتمین رییس جمهور اسلامی ایران که عصر یکشنبه -30 اردیبهشت 1403- در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه تمام همراهان، همزمان با شب ولادت امام ریوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده، ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رییس جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رییس جمهور بودند.

هیات دولت در پی شهادت رییس جمهور و هیات همراه در بیانیه ای اعلام کرد: مسیر پرافتخار و خدمت با تاسی به روحیه خستگی ناپذیر آیت الله رییسی قهرمان و خادم ملت و یار وفادار رهبری ادامه خواهد داشت و کوچکترین خللی در مدیریت جهادی کشور ایجاد نخواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حرف های امیر دژاکام بازیگر مطرح درباره رییس جمهور" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حرف های امیر دژاکام بازیگر مطرح درباره رییس جمهور"، کلیک کنید.