حل مسایل محرومیت زدایی با توسعه فناوری محقق می شود

حل مسایل محرومیت زدایی با توسعه فناوری محقق می شود

مدیرعامل بنیاد حیات کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در مسایل مرتبط با محرومیت زدایی نیازمند فناوری هستیم، از این رو علاوه بر تلاش برای حل مساله محرومیت زدایی، توسعه فناوری نیز در این زمینه موضوعیت دارد.

به گزارش نوتیفیکیت، مرتضی فیروزآبادی امروز در آیین اختتامیه دومین نمایشگاه آبادیران گفت: پرچمی که امروز برای هدایت و راهبری حوزه فناوری به سمت حل مسایل محرومیت و مستضعفان بلند شده است، از برکات برگزاری نمایشگاه و برنامه ملی آبادیران بوده است.

وی گره گشایی را کارکرد فناوری ذکر و اظهار کرد: در جایی که انسان بخواهد کار مهمی را با سرعت بیشتر و هزینه کمتری انجام دهد، توسعه فناوری به آنها کمک خواهد کرد.

فیروز آبادی خاطر نشان کرد: در مسایل مرتبط با محرومیت زدایی نیازمند فناوری هستیم، از این رو علاوه بر تلاش برای حل مساله محرومیت زدایی، توسعه فناوری نیز در این زمینه، موضوعیت دارد.

مدیر عامل بنیاد حیات کمیته امداد امام خمینی(ره) اشتغال را یکی از مسایل مهم در مناطق محروم عنوان کرد و یادآور شد: یکی از سوالات اساسی در این حوزه آن است که درآمد افراد مناطق محروم باید متکی به چه منابعی باشد؟ بخشی از این منابع باید متکی به همت فرد و بخش دیگر آن متکی بر سرمایه و مهارت است و بخش دیگر آن، فناوری است.

فیروزآبادی با اشاره به پیچیدگی های ایجاد اشتغال در مناطق محروم، اظهار کرد: مساله آموزش و تحصیل از دیگر مسایل مطرح در مناطق محروم است و امروزه با استفاده از فناوری می توان آموزش را برای این مناطق دسترس پذیرتر کرد.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال خرد، خاطر نشان کرد: زمانی این مشاغل خرد می توانند موفق شوند و توسعه یابند که به بازار دسترسی داشته باشند و تلاش ما بر ایجاد زنجیره مشاغل خرد و اتصال آنها به بازارهای بزرگ است.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حل مسایل محرومیت زدایی با توسعه فناوری محقق می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حل مسایل محرومیت زدایی با توسعه فناوری محقق می شود"، کلیک کنید.