خبر خوش برای کارگران/ شکل قراردادهای موقت تغییر می کند؟

خبر خوش برای کارگران/ شکل قراردادهای موقت تغییر می کند؟

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت، احمد غریوی درباره تاکید مقام معظم رهبری بر ثبات امنیت شغلی کارگران و اقدام وزارت کار در این باره اظهار کرد: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری بحث امنیت شغلی بود که در دیدار با جامعه کارگری مطرح فرمودند لذا پیرو فرمایشات ایشان و تاکیدات رییس جمهور و وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی کارگروهی متشکل از نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی، اساتید دانشگاهی، قضات دیوان عدالت، مرکز پژوهش های مجلس و مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری تشکیل دادیم و در این کارگروه به موضوع امنیت شغلی ورود کردیم.

نوتیفیکیت در گزارشی نوشت: وی ادامه داد: در این کارگروه موادی از قانون کار که مربوط به بحث امنیت شغلی و ساماندهی قراردادهای کار بود مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت پیش نویس 5 ماده مورد بازنگری واقع و در قالب لایحه ای تقدیم دولت شد.

غریوی اصلاح ماده 7 قانون کار را از جمله مواد پیشنهادی به دولت نام برد و گفت: با تصویب هیات وزیران مقرر شده بود افرادی که در فعالیت های غیر مستمر مشغول به کار باشند تا سقف 4 سال می توانند به صورت قرارداد مدت موقت ادامه کار بدهند و بعد از 4 سال قرارداد آنها باید دایمی شود و تبصره 2 ماده 7 قانون کار هم در خصوص فعالیت های مستمر بود که تاکنون هیچگونه محدوده یا سقفی برای آنها پیش بینی نشده بود لذا ما خواستیم هر 2 تبصره 1 و 2 ماده 7 قانون کار را با هم تلفیق کنیم و نهایتا پیشنهاد سقف 5 سال را برای کارگرانی که هم در کارها و فعالیت های مستمر و هم غیر مستمر مشغول کارند ارایه کردیم که قرارداد موقت آنها بعد از 5 سال باید به دایم تبدیل شود و کارفرما قرارداد دایم با نیروی کار ببندد.

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: این لایحه روز شنبه در وزارت کار نهایی و تقدیم دولت شد. امیدواریم در هیات وزیران تایید و تصویب شود تا به مجلس ارسال کنیم و خوشبین هستیم با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به موضوع امنیت شغلی، نمایندگان مجلس هم این همراهی را با دولت و وزات کار صورت دهند تا کارگران در بحث آینده شغلی دیگر دغدغه ای نداشته باشند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر خوش برای کارگران/ شکل قراردادهای موقت تغییر می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر خوش برای کارگران/ شکل قراردادهای موقت تغییر می کند؟"، کلیک کنید.