خرید بیش از ۳۵ هزارتن گوشت مرغ تولید داخل

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خبرداد:

خرید بیش از ۳۵ هزارتن گوشت مرغ تولید داخل

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت:‌ در سال جاری شرکت  پشتیبانی امور دام کشور بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخل مازاد بر مصرف را به دو روش خرید مرغ زنده و گوشت مرغ منجمد انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری نوتیفیکیت، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهار داشت: در سال جاری شرکت  پشتیبانی امور دام کشور بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخل مازاد بر مصرف را به دو روش خرید مرغ زنده و گوشت مرغ منجمد انجام داده است.به طوری که هر کیلوگرم مرغ زنده به قیمت ۵۸ هزار تومان و گوشت مرغ منجمد کارتنی به مبلغ ۸۴ هزارو ۵۰۰ تومان در ازای تحویل نهاده‌های مدت‌دار و همچنین به صورت نقدی خریداری شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان خرید مرغ مازاد مربوط به استان‌های مازندران، گلستان، گیلان و اصفهان بوده است.

شیرزاد گفت: این شرکت تاکنون نسبت به پرداخت بیش از ۲ هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات مرغداران بصورت نقدی و معادل ۶۰۰ میلیارد تومان بصورت تحویل نهاده در قالب تهاتر بدهی به مقدار حجمی بیش از۵۰ هزار تن نهاده اقدام کرده است.

بر اساس گزارش شرکت پشتیبانی امور دام کشور،شیرزاد افزود: با توجه به حجم خرید صورت گرفته، بخش عمده ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل تامین و خرید‌های خارجی ابتدایی سال ۱۴۰۲ که براساس تصمیمات متخذه و اقتضای شرایط تولید و بازار گوشت مرغ انجام شده بود، به محض آرامش حاکم بر تولید و تامین داخلی، متوقف و حتی بیش از ۵۰ درصد خرید‌های در جریان سال قبل نیز جهت حمایت از تولید داخل لغو می‌شود.

وی اظهار داشت: به منظور حمایت از مرغداران در راستای استمرار تولید و نیز ایجاد ثبات در بازار گوشت مرغ کشور؛ خرید کالای فوق الذکر بنا بر شرایط اقتضایی استان‌های کشور کماکان ادامه دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خرید بیش از ۳۵ هزارتن گوشت مرغ تولید داخل" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خرید بیش از ۳۵ هزارتن گوشت مرغ تولید داخل"، کلیک کنید.