خطیر: از تاج می خواهم بازی های هفته های پایانی با VAR برگزار شود

خطیر: از تاج می خواهم بازی های هفته های پایانی با VAR برگزار شود

مدیرعامل باشگاه استقلال از رییس فدراسیون فوتبال درخواست کرد بازی های هفته های پایانی لیگ برتر با کمک داور ویدیویی VAR برگزار شود.

به گزارش نوتیفیکیت، علی خطیر، مدیرعامل باشگاه استقلال درباره خبر منتشر شده مبنی بر اینکه داور مصاف استقلال و آلومینیوم بابت اعلام گل از سوی کمکش ناراحت بوده، اظهار کرد: من این خبر را شنیدم ولی این اتفاق باور نکردنی است. مگر می شود داور به کمک خود بگوید چرا گل را اعلام کرده ای؟ این دیگر اشتباه داوری و اتفاق نیست، این یک فاجعه است!

وی افزود: هفته گذشته در ورزشگاه آزادی گل سالم استقلال را نادیده می گیرند و این هفته هم شانس آوردیم کمک داور پرچم زد وگرنه این دو امتیاز هم مثل دو امتیاز بازی قبل از دست می دادیم.

خطیر ادامه داد: از  آقای مهدی تاج، رییس محترم فدراسیون فوتبال عاجزانه تقاضا می کنم به این موضوع ورود کند. اتفاقاتی در هفته های اخیر رخ داده که به شدت نگران کننده است. اتفاقات اخیر در بازی های لیگ برتر این نگرانی را تشدید می کند که در هفته های حساس پایانی هم شاهد تکرار و توالی اشتباهات داوری باشیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال افزود: بارها خواهان استفاده از تکنولوژی VAR شده ایم و الان هم اصرار به این قضیه داریم. از رییس محترم فدراسیون فوتبال می خواهیم برای هفته های پایانی از تکنولوژی کمک داور ویدیویی برای بازی های تیم های مدعی قهرمانی استفاده شود. در هفته بیست و پنجم، استقلال در تبریز با تراکتور و پرسپولیس در تهران با سپاهان بازی دارد و با توجه به شرایط جدول، اهمیت این دو بازی از شهرآورد پایتخت کمتر نیست. 

علی خطیر تاکید کرد: هیچ تیمی به اندازه استقلال از ابتدای فصل قانون را رعایت نکرده است و در بیانیه دادن و مصاحبه در خصوص داوری هم ما هیچ زمانی شروع کننده نبودیم. انصاف نیست هم به قانون احترام بگذاریم و هم قانون از ما حمایت نکند.

علی خطیر گفت: از فدراسیون فوتبال، کمیته داوران و سایر مسیولان سازمان لیگ می خواهم در چیدمان داوران دقت کنند. من خیلی حرفه ای از کمیته داوران می خواهم در چیدمان داری دقت کنند. قطعا خود کمیته داوران و مردم روند قضاوت ها را می بینند و نیازی نیست که جریان سازی صورت بگیرد. امیدوارم به این موضوع در این هفته های پایانی دقت شود. 

وی تاکید کرد: استقلال صدر نشین لیگ است و ما نیازی نداریم که داوران به سود تیم ما سوت بزنند ولی خواسته ما این است که داورانی که در مورد آنها هر گونه شایبه، عقبه و حتی شایعه وجود دارد برای بازی های تیم های بالای جدول انتخاب نشوند. فکر نمی کنم این خواسته غیر منطقی باشد.

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: همان گونه که هرگز یک داور قایمشهری حتی اگر داور بین المللی باشد، برای نساجی سوت نمی زند و یا داور تبریزی برای قضاوت بازی تراکتور انتخاب نمی شود، داوری که عقبه خوبی ندارد یا در گذشته شایبه رنگی بودن داشته، نباید برای تیم های دیگر  یا حتی برای استقلال قضاوت کند.

وی تاکید کرد: تحقیق درباره این گرایش ها و بررسی صحت سنجی علایق رنگی و کسانی که اشتباهات تاثیر گذار داشته اند  اصلا کار سختی نیست و در لیگ های معتبر کشورهای اروپایی نظیر انگلیس، اسپانیا و ایتالیا همین کار انجام می شود و خیلی شفاف درباره گذشته داوران و تمایلات فوتبالی آنها تحقیق می شود. 

خطیر در پایان گفت: من خیلی کلی صحبت کردم و به جزییات ورود نکردم اما از ریاست محترم فدراسیون می خواهم همانطور که ابتدای فصل خیلی شفاف به ضعف داوری و لزوم تقویت این کمیته اشاره کرد، حالا در هفته های پایانی روی روند انتخاب داوران ورود داشته باشند. شک ندارم با انتخاب داوران کم اشتباه و نفرات واجد شرایط استقلال می تواند به شایستگی خود در لیگ ادامه بدهد.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطیر: از تاج می خواهم بازی های هفته های پایانی با VAR برگزار شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطیر: از تاج می خواهم بازی های هفته های پایانی با VAR برگزار شود"، کلیک کنید.