دادستان تهران به مشکلات 135 نفر از شهروندان رسیدگی کرد

دادستان تهران به مشکلات 135 نفر از شهروندان رسیدگی کرد

دادستان تهران در برنامه ملاقات مردمی، ضمن رسیدگی به مشکلات 135 نفر از شهروندان، به مشکلات تعدادی از زندانیان به صورت برخط رسیدگی کرد.

به گزارش نوتیفیکیت، علی صالحی به همراه جمعی از معاونان دادسرای عمومی و انقلاب تهران، با حضور در برنامه ملاقات مردمی، ضمن دیدار چهره به چهره با مراجعان و استماع اظهارات آنان، به درخواست ها و مشکلات تعداد 135 نفر از شهروندان رسیدگی و دستورات لازم را برای پیگیری پرونده ها صادر کرد.

وی در این برنامه همچنین با تعدادی از زندانیان بازداشتگاه تهران بزرگ، به صورت برخط و با بهره گیری از سامانه ویدیو کنفرانس، گفت وگو و دستورات مقتضی جهت پیگیری خواسته های آنان را صادر کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان تهران همچنین با درخواست اعطای مرخصی به یک زندانی که همسرش با 3 فرزند خردسال برای پیگیری وضعیت وی، به ملاقات دادستان آمده بودند؛ موافقت کرد و ضمن اعطای مرخصی یک هفته ای به زندانی یاد شده با تامین التزام به حضور، دستور داد شرایط مشارالیه جهت استفاده از ظرفیت نهادهای ارفاقی بررسی و در صورت استحقاق، امکان استفاده از ارفاقات قانونی برای وی فراهم شود.

در حاشیه برنامه ملاقات مردمی دادستان تهران، همسر این زندانی به همراه 3 فرزندش، به معاون دادستان در امور زندان ها مراجعه و مشکلات خود را مطرح کرد و در بررسی های انجام شده مشخص شد وی سرپرستی 11 فرزند را برعهده دارد و یکی از فرزندان وی در بیمارستان بستری است و با توجه به زندانی بودن همسرش و عدم تمکن مالی در تامین هزینه های زندگی،  با هماهنگی صورت گرفته، یک بسته معیشتی از طرف خیرین و مبلغ 50 میلیون ریال، از محل اعتبارات انجمن حمایت از زندانیان جهت کمک به هزینه درمان فرزند، به وی اعطا شد.

برنامه ملاقات مردمی دادستان تهران، در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضاییه و همچنین برنامه های عملیاتی دادسرا مبنی بر کاهش فاصله مسیولان قضایی با مردم و تکریم ارباب رجوع، روز چهارشنبه هر هفته در ساختمان مرکزی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، واقع در میدان 15 خرداد برگزار می شود.

هدف از برگزاری این برنامه، افزایش نظارت دادستانی بر عملکرد دادسراها و تسریع در گره گشایی از کار مردم است و متقاضیان می توانند با برقراری تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به ساختمان مرکزی دادسرا و اخذ نوبت قبلی، با دادستان و معاونان وی دیدار و گفت وگو کنند.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دادستان تهران به مشکلات 135 نفر از شهروندان رسیدگی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دادستان تهران به مشکلات 135 نفر از شهروندان رسیدگی کرد"، کلیک کنید.