دختران حق دارند شادی کنند/ هجمه دشمن روی دختران ایران است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

دختران حق دارند شادی کنند/ هجمه دشمن روی دختران ایران است - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار نوتیفیکیت، حجت الاسلام پورثانی در رویداد دختر ایران که رویدادی برای روایتگری پیشرفت های ایران است، افزود: دانش آموزان ما سال ها از ما جلوتر هستند. وقتی در فضای مدرسه اقدامات معلمان را می بینیم در می یابیم که اقدامات تربیتی و آموزشی برخی از معلمان از جنس چندین نسل قبل است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز وقتی در مدرسه حاضر می شویم می بینیم که فضای دانش آموزان فضایی است که سال ها با ما متفاوت است. دانش آموز می بیند معلمش اصلاً صحبت هایش را درک نمی کند و او را بی جا قضاوت می کند.

وی با بیان اینکه قطعاً اثرپذیری دختران از مادران زیاد است؛ گفت: دختری که امروز یار و یاوری ندارد و کسی به او اهمیت نمی دهد. دختری که امروز در جنگ روایت ها چندان بر سر سفره روایت های ما و مدرسه نمی نشیند طبیعی است که پای روایت دشمنان ایران بنشیند.

پورثانی گفت: وقتی چنین دانش آموزی فضایی هم برای تخلیه هیجاناتش ندارد در هنگام بروز حوادث و اعتراضات، برای تخلیه هیجان خود به خیابان می آید و به شبیه سازی آنچه که در ذهن خود پرورش داده بود اقدام می کند. در سال 1401 من معاون پرورشی در شهر مشهد بودم؛ در آن زمان می دیدم که دختر ما زیست مشترکی با مشاوران و مدیران و معلمانش نداشته و مشاور و معلم او هم نتوانسته بودند درکی از زیست دختر دانش آموزش داشته باشند.

وی با طرح این سوال که امروز کدام معلم و مشاور است که یک ساعت با دانش آموز صحبت کند و حرف هایش را بشنود، گفت: ما باید اردوهایی برگزار کنیم که اگر دختران در اردوگاهی حضور پیدا می کنند بدون حضور نامحرم و بدون حجاب باشند تا علاوه بر سپری کردن اوقات فراغت، تماماً به گفتگو بپردازند.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دختران ایران حق دارند شادی کنند، گفت: گاهی از مسیولان می پرسم شما دخترانتان را به کجا می برید تا آنها شادی کنند؟ ما نیاز به فضاهای مناسبی برای شادی دختران و سپری کردن اوقات فراغتشان داریم.

وی گفت: نقطه قوت انقلاب اسلامی در دنیا اتفاقاً اهمیت دادن به نقش زن و دختر ایرانی است. جمهوری اسلامی می خواهد دختر ایرانی کنشگر باشد. اما ما نتوانستیم به خوبی این موضوع را برای دختر ایرانی بازگو کنیم؛ در حالی که جهان غرب برعکس، دختر را کالایی مصرفی می بیند اما به بهترین شکل تبلیغاتی این نگاه به دختر و زن را تزیین می کند.

پورثانی افزود: رویداد دختر ایران رویدادی برای بیان روایت صحیح از دختران ایران است. روایتی صحیح از نقشی که دختر می تواند داشته باشد. روایتی که می گوید دختر ایرانی سال ها در چه جایگاهی بوده و امروز می تواند در ایران عزیزمان در چه جایگاهی قرار بگیرد. روایتی که بیان می کند اسلام هم چگونه به دختر نگاه می کند و چه جایگاهی برای او در نظر می گیرد.

وی با بیان اینکه امروز روایتگری بر عهده ما است، گفت: در 600 هزار مدرسه دخترانه باید این وظیفه روایتگری پیشرفت ایران و دختر ایرانی را انجام دهیم. در کنار آن هم 16 طرح عفاف و حجاب در مدارس در حال اجرا است.

پورثانی خاطر نشان کرد: باید از تشکل های دانش آموزی همچون اتحادیه انجمن های اسلامی تشکر کنیم؛ در حالی که امروز همه هجمه ها بر روی دختران عزیز ایران ماست؛ این تشکل ها پای کار آمدند. اگر ما وظایف خود را به خوبی انجام ندهیم؛ جامعه ایرانی به همان سرنوشت بی عفتی و بی حیایی دچار می شود که برخی از جوامع مسلمان امروز به آن دچار شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دختران حق دارند شادی کنند/ هجمه دشمن روی دختران ایران است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دختران حق دارند شادی کنند/ هجمه دشمن روی دختران ایران است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.