درخشان: بازی با ترکمنستان ارزیابی خوبی برای تیم ملی بود

درخشان: بازی با ترکمنستان ارزیابی خوبی برای تیم ملی بود

پیشکسوت فوتبال گفت: ترکمنستان از نظر سطح فنی بسیار پایین بود و تیمی نبود که عیار تیم ما در این بازی مشخص شود.

حمید درخشان در گفت وگو با نوتیفیکیت، درباره عملکرد تیم ایران برابر ترکمنستان در مرحله مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: بازی نسبتا راحت و ارزیابی خوبی برای تیم ما بود تا در شرایط خوبی خود را برای بازی های سخت تر آماده کنیم.

او افزود: هر قدر بازیکنان بتوانند روان تر بازی کنند برای بازی های بعد شرایط بهتری خواهند داشت. ترکمنستان تیمی نبود که ما را اذیت کند و با پنج گلی که توانستیم به ثمر برسانیم بازیکنان با انگیزه و روحیه بالایی خود را برای بازی های بعد آماده خواهند کرد.

این پیشکسوت فوتبال درباره نقاط ضعف تیم ایران برابر ترکمنستان اظهار کرد: ترکمنستان تیمی نبود که نقاط ضعف ما برابرش دیده شود. ما از هر لحاظ برتر از این تیم بودیم. ترکمنستان از نظر سطح فنی به حدی پایین بود که فشاری به تیم ما وارد نکرد تا عملکرد بازیکنان خود را در پست های مختلف از جمله هافبک، فوروارد، دفاع و … مورد ارزیابی قرار دهیم. به هر صورت این بازی سبب شد تا تیم به هماهنگی لازم دست پیدا کند.

وی گفت: تیم ترکمنستان شاید در 90 دقیقه بازی تنها دو بار روی دروازه ما فشار وارد کرد که نتیجه ای حاصل نشد. در حقیقت سطح کیفی تیم به حدی پایین بود که هیچ خطری دروازه ما را تهدید نمی کرد و بازیکنان بازی راحت و روانی را برابر این تیم به نمایش گذاشتند.

درخشان خاطرنشان کرد: ترکمنستان تیم مطرحی در آسیا نیست و برابر تیم هایی همچون ایران حرفی برای گفتن ندارد. حسن خوب این بازی ایجاد هماهنگی بین بازیکنان بود و اینکه از نظر روحی و روانی تاثیر بسیار مثبتی روی بازیکنان داشت تا در شرایط بهتری خود را برای بازی برگشت برابر این تیم آماده کنند. هر چند بعید به نظر می رسد در بازی برگشت تیم ایران بتواند دوباره تعداد گل های بیشتری را در خانه حریف وارد دروازه ترکمنستان کند.

او در پایان افزود: این بازی شرایط خوبی را برای تیم فراهم کرد تا با شناختی که نسبت به نقاط ضعف و قوت خود پیدا کردند برای بازی های بعدی که شرایط سخت تر می شود بازی روان و بدون استرسی را به نمایش بگذارند.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخشان: بازی با ترکمنستان ارزیابی خوبی برای تیم ملی بود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخشان: بازی با ترکمنستان ارزیابی خوبی برای تیم ملی بود"، کلیک کنید.