دست در دست هم برای ایران

دست در دست هم برای ایران

انتخابات ریاست‌جمهوری به پایان رسیده و اکنون زمان آن است که برای ساخت ایران، رقابت‌ها به رفاقت‌ها بدل شود، زیرا تنها با همدلی گروه‌های مختلف جامعه است که می‌توان برای بهبود شرایط کشور قدم‌های مناسبی برداشت.

به گزارش نوتیفیکیت، حمیدرضا گودرزی، عضو کمیسیون عمران مجلس در جام جم نوشت: انتخابات ریاست‌جمهوری به پایان رسیده و اکنون زمان آن است که برای ساخت ایران، رقابت‌ها به رفاقت‌ها بدل شود، زیرا تنها با همدلی گروه‌های مختلف جامعه است که می‌توان برای بهبود شرایط کشور قدم‌های مناسبی برداشت. در این بین دولت چهاردهم باید نکاتی را مد نظر قرار دهد تا بتوان به‌درستی از پتانسیل مناسبی که در داخل کشور وجود دارد، استفاده کرد. رهبر انقلاب نیز در پیام اخیرشان بر این مهم تاکید کرده‌اند.

لازم به یادآوری است که آسیب‌شناسی‌های انجام‌شده در خصوص دولت‌های مختلف نشان می‌دهد هنگام به‌کارگیری مدیران برخی مواقع دقت لازم انجام نمی‌شود. به‌همین‌دلیل برخی افراد در پست‌هایی مشغول به کار می‌شوند که تخصص و تجربه لازم را ندارند. چنین رویکردی سبب می‌شود که مشکلات کشور حل نشده و با مسائل تازه‌ای نیز روبه‌رو شویم. برای نمونه هنگام معرفی فرمانداران باید به این مهم توجه ویژه‌ای شود، چراکه فرمانداران را به‌نوعی می‌توان رئیس‌جمهور شهرستان‌های کشور دانست. چنین شخصی باید از دانش لازم و تجربه کافی برخوردار باشد تا مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند برطرف شود.

بنابراین دکتر پزشکیان هنگام انتخاب مدیران باید نگاهی همه‌جانبه داشته باشد و افرادی را در پست‌های مختلف کشور به کار گمارد که از تجربه و دانش لازم برخوردار باشند. این درحالی‌است که در کشورمان منابع انسانی خوبی وجود دارد و می‌توان با استفاده از آنها عقب‌ماندگی‌های کشور را در عرصه‌های مختلف مانند اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جبران کرد. برای استفاده از این پتانسیل باید در فضایی که همدلی و همراهی حاکم است اقدامات لازم را انجام داد.

‌رئیس‌جمهور منتخب مردم باید توجه داشته باشد اکنون مردم انتظار دارند که ایشان وعده‌هایش را اجرایی کند و با استفاده از مدیران باتجربه آنان را به آینده کشور بیش از گذشته امیدوار نماید.‌افزون بر این، دولت چهاردهم باید اقدامات خوب دولت شهید رئیسی را نیز ادامه دهد. برای نمونه شهید رئیسی توجه ویژه‌ای به مسائل و مشکلات مناطق محروم داشت و در سفرهای استانی نیز برای حل مشکلات شهرهای مختلف کشور تلاش می‌کرد. علاوه‌براین شهید رئیسی برخلاف برخی رئیس‌جمهورهای گذشته برای سیستم وقت می‌گذاشت.

درواقع چنین رویکردهایی بهتر است که در دولت آقای پزشکیان نیز ادامه پیدا کند.بنابراین برای حل مشکلات کشور اکنون باید دست به دست هم دهیم و از همه پتانسیل‌های کشور با هر تفکری استفاده کنیم تا دوگانگی درسیستم ایجاد نشود.البته باتوجه به این‌که آقای پزشکیان از تجارب خوبی برخوردار است به این مسائل توجه خواهدکردوشرایطی ایجاد خواهد شد که شاهد افزایش مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف خواهیم بود.
پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دست در دست هم برای ایران" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دست در دست هم برای ایران"، کلیک کنید.