دوقلوهای فیزیکدان ایرانی در آلمان آشپز شدند/ عکس

به گزارش نوتیفیکیت ،دو خواهر دوقلوی ایرانی ساکن آلمان به تازگی با انتشار یک کتاب مورد توجه رسانه ها قرار گرفته اند. یک کتاب آشپزی به نام اینجا عشق جاری است؛ آشپزخانه ایرانی. اما حرفه و تحصیلاتشان هیچ ارتباطی به آشپزی ندارد. سحر و فروغ صدودی فیزیکدان و محقق هستند. سحر دکترای هواشناسی دارد و فروغ دکترای زلزله شناسی. آن ها چند سال پیش تصمیم گرفتند حرفه اصلی و درآمد خوبشان را کنار بگذارند و کلاس آشپزی راه بیاندازند. آن ها این حرفه را هم مانند تحصیلات و حرفه قبلی خود جدی گرفتند و به موفقیت های خوبی رسیدند. خواهران صدودی برنده جایزه «بهترین برنامه غذایی» آلمان، اتریش و سوییس و جایزه «فرهنگ و خلاقیت» دولت آلمان شدند و به تازگی کتاب آشپزی خود را نیز منتشر کرده اند.

هفت صبح در خبری نوشت:همزمان با انقلاب ایران پدر و مادر سحر و فروغ از برلین به تهران مهاجرت کردند تا درس بخوانند. دختران دوقلوی خود را هم با خود به ایران آوردند. آن ها تا دوران اتمام کارشناسی ارشد در ایران ماندند. سحر در رشته هواشناسی و فروغ در رشته زلزله شناسی. سپس در سال 2001 تصمیم گرفتند برای گرفتن دکترای خود به برلین بازگردند. البته فروغ از قبل در ایران در حال تحصیل در مقطع دکترا بود اما با خواهرش تصمیم گرفت تحصیلاتش را در آلمان ادامه دهد.

این دو خواهر با اینکه در آلمان به دنیا آمده بودند و سال های اولیه زندگی خود را در این کشور زندگی کرده بودند، موقع مهاجرت دوباره به این کشور نمی توانستند آلمانی صحبت کنند. سحر صدودی در این باره در یک مصاحبه گفته است که بعد از بازگشت به ایران معلم های مدرسه آن ها، این دو خواهر را از صحبت کردن به زبان آلمانی منع کرده در نتیجه این زبان را فراموش کرده بودند. تا سال 2018 همه چیز طبق روال پیش می رفت.

دوقلوهای فیزیکدان ایرانی در آلمان آشپز شدند/ عکس

آن ها در رشته خود تحصیلاتشان را تمام کردند و هر کدام در شغل مرتبط به رشته خود مشغول به کار بودند. تا اینکه به یکباره این دو خواهر تصمیم گرفتند پروژه ای به اسم «آزمایشگاه فرهنگ و غذا» راه بیاندازند و فرهنگ خاورمیانه و ایران را به دیگران معرفی کنند.

سحر صدودی در این باره توضیح می دهد که با اینکه به نظر می رسد در آلمان برابری جنسیتی تا حد زیادی رعایت می شود، اما در محیط کار فرصت های کمتری برای زنان به خصوص یک زن مهاجر نسبت به مرد سفیدپوست وجود داشته است. این معضلات او را خسته کرده بود و مدام در این فکر بود که تجارت خودش را راه بیاندازد. او یک روز غروب جمعه به خواهرش زنگ می زند و می گوید من دوشنبه می روم و استعفا می دهم. همینطور شد که کلاس های خصوصی آشپزی این دو خانم دکتر شروع شد. این دو ابتدا یک صفحه اینستاگرام راه انداختند تا برای آشپزی در مجالس و مهمانی ها مشتری پیدا کنند. بعدها شروع کردند به برگزاری ورکشاپ های غذای ایرانی برای خارجی ها و سپس غذا پختن برای رویدادهای فرهنگی هم به آن اضافه شد. حالا یک مغازه هم در آلمان باز کرده اند و وسایل آشپزخانه با نقوش ایرانی و همینطور ادویه جات و ترشی می فروشند.

حالا این دو خواهر که به «دکتر و دکتر» معروفند، کتابی به اسم اینجا عشق جاری است منتشر کرده اند که علاوه بر دستورهای غذایی درباره فرهنگ های مربوط به غذا در ایران مثل شب نشینی و مهمانی های مفصل شام هم توضیح داده است. این دو خواهر امسال موفق شدند جایزه «فرهنگ و خلاقیت» را از دولت آلمان دریافت کنند و پیش از این هم برنده جایزه «بهترین برنامه غذایی» آلمان، اتریش و سوییس شده بودند.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دوقلوهای فیزیکدان ایرانی در آلمان آشپز شدند/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دوقلوهای فیزیکدان ایرانی در آلمان آشپز شدند/ عکس"، کلیک کنید.