رفع تصرف 652 هکتار از اراضی لرستان – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

رفع تصرف 652 هکتار از اراضی لرستان - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام سعید شهواری در گفت وگو با خبرنگار نوتیفیکیت، اظهار داشت: یکی از ماموریت های مهم قوه قضاییه مطابق اصل 156 قانون اساسی، احیای حقوق عامه است، در این راستا حفاظت از بیت المال که شامل منابع طبیعی، حریم و بستر رودخانه ها، جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، برخورد دررابطه با حفر چاه های غیرمجاز می شود از سوی قوه قضاییه مورد پیگیری قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: ما مطالبه گر انجام تکالیف دستگاه ها در این حوزه ها هستیم و دراین رابطه مدیرانی که از باب ترک وظیفه بر اساس قانون عمل نکرده باشند، برایشان تشکیل پرونده در قالب ترک فعل مدیران خواهیم داد.

رییس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه همچنین افرادی که به منابع طبیعی دست اندازی می کنند، تغییر کاربری اراضی کشاورزی را انجام می دهند، حریم و بستر رودخانه ها را تصرف می کنند، حریم راه ها را تصرف می کنند، برایشان در دستگاه قضایی تشکیل پرونده خواهیم کرد، افزود: به صورت جدی با این افراد برخورد خواهیم کرد.

حجت الاسلام شهواری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دررابطه با حقوق بیت المال احکامی را داریم که در آخرین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال، برای اجرای آنها ضرب الاجل تعیین کردیم، گفت: اعلام کرده ایم که دستگاه های متولی دراین رابطه در مهلت اعلام شده این احکام را به نفع مردم و از باب حفظ حقوق بیت المال اجرا کنند در غیر این صورت دادگستری راسا ورود پیدا می کند و برای مدیرانی که در این راستا مرتکب ترک فعل شده اند تشکیل پرونده خواهد کرد.

وی افزود: در سال گذشته از 652 هکتار اراضی استان رفع تصرف شده است و یا اگر تغییر کاربری صورت گرفته اعاده به وضع سابق صورت گرفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رفع تصرف 652 هکتار از اراضی لرستان – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رفع تصرف 652 هکتار از اراضی لرستان – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.