روایت یک استقلالی از حمله با قمه به او!

روایت یک استقلالی از حمله با قمه به او!

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت؛ سهراب بختیاری زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری نوتیفیکیت، درباره اینکه تیم فوتبال استقلال با وجود برتری یک بر صفر مقابل آلومینیوم اراک در هفته بیست وسوم لیگ برتر و ادامه صدرنشینی همچنان درگیر اختلاف های درونی است، گفت: اولاً که در لیگ و هفته های پیش رو، استقلال و رقبایش ممکن است امتیاز از دست بدهند، اما دلیلی نمی شود که آبی پوشان تمرکزشان را از دست بدهند. حرفه ای این است که مجموعه استقلال تا هفته پایانی از کادر فنی و بازیکنان گرفته تا مدیریت باشگاه تلاش کنند و در صدر جدول بمانند و قهرمان شوند. این تیم با همه مشکلات پتانسیل قهرمانی را دارد.

وی افزود: مصاحبه هایی که کادر فنی در مورد مدیریت و همینطور مدیریت درباره کادر فنی انجام می دهند، مشکلاتی است که از شروع فصل بوده و ادامه یافته است. آمدن جواد نکونام با تغییر مدیریت همراه شد و استقلال شروع فصل را از دست داد. این مسیله کار را برای کادر فنی سخت کرده بود. هر تیمی دوست دارد با گرفتن بازیکنان مدنظر و شناخت کافی وارد لیگ شود. در استقلال این زمان در اختیار کادر فنی نبود. پس از اینکه علی خطیر مدیرعامل شد استقلال توانست خوب خودش را جمع و امتیازگیری کند و به صدر جدول برسد. نمی توانم نسبت به درون باشگاه استقلال قضاوتی داشته باشم و نمی دانم مکالمه کادر فنی و مدیریت چه چیزی بوده است. تنها چیزی که می توان گفت این است که خطیر باید هر چه زودتر مشکلاتی را که از بیرون می بینیم، مدیریت کند. مدیریت باشگاه و تیم برعهده مدیرعامل است و مدیر باشگاه می تواند با کلام، رفتارش و جلساتی که برگزار می کند سوءتفاهمات را برطرف کند.

«خطیر به نوعی بخشی از مشکل شده است یا با سکوت یا با حرف هایی که می زند.»، بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال با بیان این جمله تصریح کرد: قطعاً هر دو طرف حق دارند، ولی خطیر است که مسیولیت بیشتری دارد و با هر ترفندی که هست باید حواشی را دور کند. تعجب می کنم حاشیه ها هر روز بزرگ تر می شود. این مسیله می تواند به آینده استقلال ضربه بزند و این باشگاه را تخریب کند. این وسط دلسوز واقعی هواداری است که تحت هر شرایطی تیمش را دوست دارد، ولی با این حواشی ضربه می خورد. اگر هوادار ضربه بخورد، خطیر سهم بیشتری دارد و باید جوابگو باشد. باز هم می گویم نمی توانم قضاوت کنم چه اتفاقی بین کادر فنی و مدیریت افتاده است، ولی مدیریت می تواند حواشی را کنترل کرده و مشکلات را حل و فصل کند. امیدوارم در بازی های آینده، استقلال از این موضوع ضربه نخورد.

بختیاری زاده ادامه داد: استقلال به لحاظ فنی تیم خوبی است. برخی ها انتقاد می کنند و می گویند تیم دفاعی بازی می کند و تاکتیک خوبی ندارد، ولی من کاملاً با این موضوع مخالف هستم. بحث خوب بازی کردن موضوعی است که در طولانی مدت محقق می شود. هر تیمی بتواند تفکرات و خواسته های کادر فنی را با ضریب اشتباهات پایین اجرا کند، یعنی فوتبال خوبی را به اجرا درمی آورد. استقلال اتفاقاً خوب بازی می کند، ولی رقیب سرسختی به خصوص مثل پرسپولیس دارد. بودن رقیبی مثل پرسپولیس می تواند به استقلال کمک کند با تمرکز بالا بازی کرده و دنبال پیروزی باشد.

وی در واکنش به انتقاد اعضای کادر فنی و بازیکنان استقلال از داوری ها خاطر نشان کرد: خیلی ریز وارد داوری ها نشده ام، اما در چند هفته اخیر اشتباهات داوری زیاد بود. امیدوارم در کنار مشکلات داوری، حواشی درون استقلال به ریتم این تیم ضربه نزند. خیلی مهم است که مدیریت باشگاه دست به کار شود، هر چند که دیر شده است. بزرگ ترین و مهم ترین تاکتیک در فوتبال جدا از مسایل فنی اتحاد و روحیه تیمی در اعضای مجموعه آن است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در ادامه گفت وگوی خود با نوتیفیکیت درباره جدایی اش از این تیم نیز گفت: زمانی که جدا شدم، به چند دلیل مصاحبه نکردم. اصلی ترین دلیلش این بود که نمی خواستم صحبتی انجام دهم که به آینده صنعت نفت لطمه وارد شود. من رفتارهای خوبی از مردم شریف و هواداران واقعی نفت دیدم. صحبت زیاد است، ولی کوتاه بگویم که خیلی ها من را قضاوت کردند. کل روزهایی که در آبادان بودم اندازه یک ماه بود. من مسیولیت تیمی را قبول کردم که وقتی سه چهار مربی شرایط تیم را دیدند فرار کردند و کسی جرات نداشت تیمی که دو ماه مربی نداشت را، بپذیرد. تنها تیمی که در تعطیلات فعالیت نداشت نفت بود و همه می دانند تیمی که فعالیت و تمرینی نداشته باشد، چقدر کار کردن در آن سخت است. تیم نیاز به بدنسازی داشت و فقط چهار روز تفریحی به کیش رفته بودند. من در شش بازی لیگ برتر سرمربی بودم که طی آن در چهار بازی مقابل استقلال، پیکان، گل گهر سیرجان و ملوان انزلی میهمان بودیم. در این زمان کوتاه با تلاش بازیکنان و به گواه کارشناسان باید برنده بازی ها می شدیم. تغییرات اساسی و بنیادی در رفتار فنی بازیکنان دیده شد و تیم ما کاملاً رو به رشد بود. خیلی سخت است در یک ماه هم مسایل فنی را حل و دیگر مشکلات را برطرف کنید.

بختیاری زاده یادآور شد: در این یک ماه با قمه به من حمله شد! بروید هجمه هایی را که در این یک ماه داشتم با دیگر مربیانی که تیم شان در انتهای جدول قرار داشت، مقایسه کنید. ما در حال رسیدن به ثبات فنی بودیم که باشگاه با ما قطع همکاری کرد. با این حال، نفت را دوست دارم و هواداران واقعی می دانند چه تاثیرات فنی و اخلاقی در تیم ایجاد کردیم. بعد از من کادر فنی جدید یعنی فراز کمالوند و همکارانش که برای آنها آرزوی موفقیت می کنم حداقل تیمی را تحویل گرفتند که در شرایط مسابقه بود. من تیمی را تحویل گرفتم که دو ماه تمرین نکرده بود. هر مربی نیاز به چند ماه زمان دارد، ولی من این زمان را در اختیار نداشتم.

وی در پایان گفت: استقلال خوزستان، نساجی، فولاد، هوادار، پیکان و صنعت نفت از ابتدای فصل در انتهای جدول بودند، ولی صنعت نفت دو سال است در انتهای جدول قرار دارد. در یک ماهی که به نفت رفتم هجمه هایی که به بنده وارد شد، با دیگر مربیانی که تیم های شان در انتهای جدول قرار داشت، مقایسه کنید. آنها در چه شرایطی کار کردند و من در چه شرایطی بودم. برای من مهم تصمیماتی بود که گرفتم و این تغییرات مثبت را دیدم. قضاوت را برعهده کسانی می گذارم که انصاف دارند. از روز اول می توانستم فریاد بزنم این تیم دو ماه است تمرین نکرده و همه خواب بودند، ولی این کار را نکردم. در آن مقطع، تیم نیاز داشت از سوی مدیریت حمایت شود. ما مربیانی داریم که خودشان تیم بستند و نتیجه نگرفتند، ولی به آنها فرصت داده شد و تیم شان را تقویت کردند. حمله با قمه و انتقادها را از مردم آبادان جدا می کنم، چون رفتارهایی در کوچه و خیابان دیدم که متفاوت بود. یکسری ها هستند که منافع شخصی دارند. در زمانی که نیاز بود کادر فنی حمایت شود تصمیم باشگاه چیز دیگری بود.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت یک استقلالی از حمله با قمه به او!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت یک استقلالی از حمله با قمه به او!"، کلیک کنید.