رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها کجاست؟

رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها کجاست؟

به گزارش نوتیفیکیت، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از افزایش دما در غالب نقاط کشور و وقوع رگبار در برخی استان ها خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با نوتیفیکیت افزود: چهارشنبه و پنجشنبه (9 و 10 خرداد) جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور مستقر است و تنها ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر ، گاهی رگبارو رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی اضافه کرد: طی این دو روز در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل همچنین در استان خوزستان بعضی ساعات وزش باد شدید و خیزش گردوخاک انتظار می رود. در ضمن شمال خلیج فارس مواج خواهد شد.

ضیاییان ادامه داد: روزهای جمعه و شنبه (10 و 11 خرداد) در ناحیه زابل وزش باد افزایش می یابد و ساعات بعد از ظهر در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل افزایش ابر، گاهی رگبارو رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی اضافه کرد: یکشنبه (12 خرداد) با گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی، در برخی نقاط شمال غرب کشور و غرب سواحل دریای خزر ابرناکی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (10 خرداد) صاف تا قسمتی ابری، وزش باد، گاهی افزایش باد با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد جمعه (11 خرداد) صاف تا قسمتی ابری، وزش باد، گاهی افزایش باد با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 5 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 48 و 49 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها کجاست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها کجاست؟"، کلیک کنید.