رییسی با استقبال مقامات پاکستان وارد اسلام آباد شد

در راس یک هییت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی؛

رییسی با استقبال مقامات پاکستان وارد اسلام آباد شد

رییس جمهور کشورمان صبح امروز در راس یک هییت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی وارد پایتخت پاکستان شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری نوتیفیکیت، حجت الاسلام سید ابراهیم ریییسی رییس جمهور صبح امروز دوشنبه (3 اردیبهشت 1403) در راس یک هیات عالی رتبه سیاسی – اقتصادی وارد پایتخت پاکستان شد و در بدو ورود به فرودگاه اسلام آباد از سوی وزیر مسکن کشور میزبان مورد استقبال قرار گرفت.

حجت الاسلام رییسی و اعضای هییت همراه در پایگاه هوایی نورخان که فرودگاه ویژه مهمانان بلندپایه خارجی به شمار می رود، از سوی ریاض حسین پیرزاده وزیر فدرال مسکن دولت پاکستان، رضا امیری مقدم سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و جمعی از مسیولان ارشد سیاسی و نظامی کشور میزبان مورد استقبال قرار گرفتند.

مراسم ورود هییت بلندپایه جمهوری اسلامی ایران و استقبال از حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی به صورت مستقیم از تلویزیون ملی پاکستان پخش شد.

قرار است تا ساعتی دیگر محمد شهباز شریف نخست وزیر پاکستان نیز در محل کاخ نخست وزیری به طور رسمی از حجت الاسلام رییسی استقبال کند.

در این سفر دو روزه که با محوریت توسعه و تقویت روابط اقتصادی و تجاری، گفت وگوهای دو جانبه و رایزنی های منطقه ای با عالی ترین مقامات پاکستان انجام می شود، وزیر امور خارجه، وزیر کشور، وزیر دفاع، وزیر مسکن، وزیر صنعت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر بهداشت حجت الاسلام رییسی را همراهی می کنند.

قرار است در جریان سفر رییس دولت سیزدهم به پاکستان، تعدادی سند همکاری میان دو کشور در زمینه های تجاری، بهداشت، اقتصادی، امنیتی، قضایی و کشاورزی از سوی وزیران مربوطه و در حضور سران دو کشور امضا شود.

رییس جمهور در این سفر همچنین با «آصف علی زرداری» همتای پاکستانی خود ملاقات خواهد داشت و علاوه بر آن قرار است با علما، نخبگان، تجار و فعالان اقتصادی این کشور نیز دیدار و گفت وگو می کند.

سفر به شهر لاهور قلب فرهنگی پاکستان و شهر کراچی به عنوان قلب اقتصادی این کشور از دیگر برنامه های رییسی در ادامه سفر خود به پاکستان خواهد بود.

همزمان با سفر رسمی حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی به پاکستان و به نشانه دوستی و همسایگی دو کشور، یک خیابان در شهر اسلام آباد به نام «ایران» نامگذاری می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییسی با استقبال مقامات پاکستان وارد اسلام آباد شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییسی با استقبال مقامات پاکستان وارد اسلام آباد شد"، کلیک کنید.