سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!/ فیلم

تینا مزدکی: نورثروپ گرامن با فرستادن نمونه اولیه مانتا ری (Manta Ray) به دریا در اوایل سال جاری، اوج چهار سال کار روی پروژه آژانس تحقیقات پروژه های پیشرفته دفاعی (دارپا) خود را نشان داد. این پروژه برای توسعه یک وسیله نقلیه خودمختار فوق العاده بدون خدمه زیرآب (XLUUV) بود که قادر به انجام فعالیت دوربرد، ماموریت های بدون نظارت انسان و طولانی مدت بود.

سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!/ فیلم

این امر نه تنها به یک کشتی بزرگ نیاز داشت که از آن به عنوان اسکله استفاده کند، بلکه به رویکرد جدیدی نیز نیاز داشت که به آن اجازه می داد تا مسافت های طولانی را طی ماه ها با صرف انرژی بسیار کم طی کند. نتیجه این پروژه، گلایدری است که قادر به حمل محموله های بسیار بزرگ است و می تواند به لطف بدنه هیدرودینامیکی و سیستم شناوری مسافت طولانی مدت را طی کند. سیستم شناوری مانتا ری به نوعی است که بخش زیادی از مسیر را با بالا آمدن از آب و سپس سرخوردن به پایین، طی کند.

سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!/ فیلم

برایان تیوبالد، محقق اصلی و مهندس ارشد مانتا ری در نورثروپ گرامن می گوید: «گلایدر مکانیسم محرکه ای جذابی دارد که همیشه از طریق آب به جلو و به سمت بالا و هم به سمت پایین می رود. هنگامی که مانتا ری نیاز به بالا یا پایین رفتن دارد، با پمپاژ آب دریا برای تغییر وزن وسیله نقلیه، جهت شناوری را تغییر می دهد.»

سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!/ فیلم

ویدیوهایی که از مانتا ری منتشرشده نشان دهنده نمای VR با وضوح بالا از غواصی آزمایشی است. ویدیو اول پاسخ بسیاری از سوالات در مورد مانتا ری را در اختیار ما قرار می دهد. این ویدیو که مانتا ری را هم در حال حرکت در خشکی و هم در حال حرکت در آب نشان می دهد، بیان کننده این است که نیروی محرکه توسط دو ملخ چهارپره که بر روی لبه بال ها نصب شده اند، کار می کند.

علاوه بر این ویژگی ها، ویدیو برخی از قابلیت مانور زیرآب این کشتی را نشان می دهد. به عنوان مثال، مانتا ری می تواند در صورت لزوم برای صرفه جویی انرژی، در کف دریا حرکت کند.همچنین جو دین، مدیر برنامه مانتا ری می گوید: «قابلیت بدون خدمه بودن این گلایدر بسیار مهم است زیرا ما می خواهیم انسان ها را در طول ماموریت های طولانی از محیط های خطرناک دورنگه داریم.»

منبع: newatlas

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!/ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفره ماهی ارتش ایالات متحده، به آب افتاد!/ فیلم"، کلیک کنید.