سیل در روسیه قربانی گرفت؛ گسترش آبگرفتگی به هزاران خانه + فیلم

سیل در روسیه قربانی گرفت؛ گسترش آبگرفتگی به هزاران خانه + فیلم

مقامات محلی روسیه می گویند تخلیه جمعی برای انتقال مردم از شهر سیل زده «اورسک» در منطقه «اورنبورگ» در حال انجام است.

به گزارش نوتیفیکیت، مقامات محلی اعلام کرده اند تاکنون هزاران منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شده اند.

در همین حال، سرویس های اورژانس محلی گفتند که سه جسد در اورسک در جریان گشت زنی در میان سیل پیدا شده است.

حجم زیاد آب روز گذشته موجب ایجاد چندین شکاف در سدی در این منطقه شد.

این سد در نزدیکی شهر کوهستانی اورسک واقع شده است. شهر اورسک در جنوب غربی روسیه، 230 هزار نفر جمعیت دارد و اهالی تخلیه شده در مدرسه های نزدیک اسکان داده می شوند.

به گزارش اسپوتنیک، سطح آب در رودخانه «اورال» اکنون در نقطه بحرانی 9.6 متر قرار دارد که تقریباً دو برابر مقداری است که سد برای آن طراحی شده بود.

در پی طغیان رودخانه ها اخیرا سیل های گسترده در منطقه «اورال» و «سیبری غربی» در روسیه و در سراسر قزاقستان رخ داده است. سیلاب های فصلی امسال به دلیل گرمای غیرمعمول و روان آب های جاری شده از کوه های برفی تشدید شده است.

سیلاب همچنین جاده های محلی را نیز تحت تاثیر قرار داده و دسترسی به برخی مناطق را قطع کرده است.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل در روسیه قربانی گرفت؛ گسترش آبگرفتگی به هزاران خانه + فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل در روسیه قربانی گرفت؛ گسترش آبگرفتگی به هزاران خانه + فیلم"، کلیک کنید.