شاسی بلند غول پیکر با هزار اسب بخار قدرت/ رقیب آسیایی هامر

به گزارش نوتیفیکیت، دانگ فنگ که سابقهٔ حضور محدود در بازار اروپا را دارد، به زودی شاسی بلند عظیم M-Hero 1 را در این قاره عرضه خواهد کرد. عرضهٔ این خودرو طی ماه جاری در سوییس آغاز خواهد شد و سپس مدت کوتاهی بعد راهی آلمان و دیگر بازارهای اروپایی خواهد شد. این در حالی است که برندهای چینی هونگچی و ژپنگ هم به تازگی شاسی بلندهای خود را در اروپا عرضه کرده اند و به نظر می رسد دانگ فنگ قصد دارد با M-Hero 1 جایگاهی در این بازار شلوغ برای خود دست وپا کند.

هرچند طراحی بیرونی این غول چینی شبیه ادغام نامشروعی بین هامر EV و تویوتا FJ کروز به نظر می رسد اما M-Hero 1 با این ظاهر نظامی مانند و البته پرفورمنس چشمگیر، به دنبال جلب نظر اروپایی ها است. پانل های بدنهٔ زاویه دار و خطوط تیز و شارپ این ساختهٔ دانگ فنگ ما را به یاد فیلم های جنگی هالیوودی می اندازد. این ظاهر عجیب با معماری هوشمند آفرود همراه است که سیستم فرمان گیری چرخ های عقب و امکان حرکت تا عمق 90 سانتی متری آب را فراهم می کند. M-Hero 1 همچنین با 33.5 سانتی متر فاصله از زمین، زاویهٔ حمله 36.8 درجه و زاویهٔ فرار 37.5 درجه را ارایه می کند.

شاسی بلند غول پیکر با هزار اسب بخار قدرت/ رقیب آسیایی هامر

بر اساس گزارش پدال، این شاسی بلند چینی به چهار موتور الکتریکی مجهز است که مجموعاً 1073 اسب بخار قدرت و 1400 نیوتن متر گشتاور تولید می کنند. به لطف این نیرو، M-Hero 1 می تواند ظرف تنها 4.2 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. هرچند این شتاب برای غلبه بر هامر EV که همین کار را در 3 ثانیه انجام می دهد کافی نیست اما هیولای الکتریکی جنرال موتورز اصلاً در اروپا عرضه نمی شود که بخواهد تهدیدی برای شاسی بلند دانگ فنگ باشد. موتورهای الکتریکی M-Hero 1 توسط یک پکیج باطری 142.7 کیلووات ساعتی تغذیه می شوند که با هر بار شارژ امکان پیمودن تا 450 کیلومتر را فراهم می کند. 47 دقیقه هم طول می کشد تا این باطری ها از 30 تا 80 درصد شارژ شوند.

شاسی بلند غول پیکر با هزار اسب بخار قدرت/ رقیب آسیایی هامر

دانگ فنگ همچنین یک نسخهٔ سه موتوره از این خودرو را هم ارایه می کند که به یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بنزینی به عنوان ژنراتور برای شارژ باطری ها مجهز است. این نسخه هرچند با 805 اسب بخار قدرت از نسخهٔ الکتریکی ضعیف تر است اما به لطف باطری 65.8 کیلووات ساعتی و ژنراتور بنزینی می تواند با شارژ کامل و باک پر بنزین تا 750 کیلومتر را طی کند. فعلاً اما مشخص نیست که این نسخهٔ ژنراتوری هم در اروپا عرضه خواهد شد یا نه. دانگ فنگ M-Hero 1 اما هرگز خودروی ارزانی نیست و قیمت آن در سوییس از 145,700 فرانک معادل 160 هزار دلار آغاز می شود. این شرکت قصد دارد از تابستان امسال عرضهٔ شاسی بلند خود را در آلمان هم آغاز کند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در نوتیفیکیت مراجعه کنید.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاسی بلند غول پیکر با هزار اسب بخار قدرت/ رقیب آسیایی هامر" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاسی بلند غول پیکر با هزار اسب بخار قدرت/ رقیب آسیایی هامر"، کلیک کنید.