شب قدر فرصت مناسبی برای شناخت امام زمان (عج) است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

شب قدر فرصت مناسبی برای شناخت امام زمان (عج) است - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار نوتیفیکیت، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در حسینیه حضرت فاطمه زهرا (س) روستای مال قاید اظهار داشت: خداوند متعال گاهی نفحات و نسیم هایی را در اختیار بندگان خود قرار می دهد و ماه مبارک رمضان یکی از نفحات الهی است.

امام جمعه گناوه افزود: خداوند در ماه مبارک رمضان عظمت و خصایص و صفات ویژه ای برای بندگان خود و کاروان روزه داران این ماه قایل شده است.

وی با بیان اینکه فرصت ماه مبارک رمضان بهترین روزها و شب ها و توفیق الهی که نصیب ما شده است، افزود: باید از فرصت مغتنم ماه مبارک رمضان و به خصوص در شب های قدر به قرآن ناطق که وجود مقدس امام عصر (عج) است در کنار قرآن صامت که کلام الله مجید است، بیشتر توجه داشته باشیم.

امام جمعه گناوه ادامه داد: شب های قدر از شب های باعظمت است که در این شب ملایکه بر امام زمان (غج) نازل می شود و شب تقدیر و اندازه گیری، سعادت، رزق، حیات، مرگ و همه مقدرات ما است که به امضای امام زمان (عج) می رسد.

وی گفت: یکی از معارف بلند دعای افتتاح امام شناسی است و راه نجات و سعادت ما در این است که امام زمان خود و حجت خدا را بشناسیم.

وی گفت: در روایتی از پیامبر (ص) آمده است «اگر کسی بمیرد و امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت از دنیا رفته است» و امام زمان ما، امام عصر، حضرت مهدی موعود (عج) است.

امام جمعه گناوه با اشاره به ویژگی های امام زمان (عج) در بخشی از دعای افتتاح گفت: ماه رمضان، ماه و شب قدر متعلق به امام زمان است و باید بیشتر با آن حضرت ارتباط برقرار کنیم و معرفت و شناخت خود را نسبت به آن امام همام بیشتر کنیم.

امام جمعه گناوه بیان کرد: با اشاره به ایام سوگواری شهادت امیرالمومنین علی (ع) ادامه داد: امام شناسی، معرفت به حجت خدا و معرفت و شناخت نسبت به امیرالمومنین علی (ع) از وظایف ما است.

وی گفت: از القاب امام علی (ع) امیرالمومنین است که این لقب خاص ایشان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شب قدر فرصت مناسبی برای شناخت امام زمان (عج) است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شب قدر فرصت مناسبی برای شناخت امام زمان (عج) است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.