شرط عدم تغییر قیمت لاستیک اعلام شد

شرط عدم تغییر قیمت لاستیک اعلام شد

به گزارش نوتیفیکیت، دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک گفت: با توجه به ثابت ماندن تعرفه اگر نرخ ارز نیمایی تغییری نکند افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

نوتیفیکیت در خبری نوشت:سید محمد میرعابدینی در خصوص وضعیت تامین و توزیع لاستیک خارجی در سال گذشته اظهار داشت: در 6 ماه اول سال گذشته به دلیل اینکه وزارت صمت تعرفه واردات لاستیک را 32 درصد تعیین کرده بود عملا وارات قانونی نداشتیم، زیرا تفاوت نرخ واردات قانونی و قاچاق بیش از 50 درصد بود. همین امر سبب شد که در حوزه لاستیک دچار بحران شدیم و کمبود شدید لاستیک سبب شد که وزارت صمت تعرفه را کاهش دهد.

وی ادامه داد: در شهریور ماه سال گذشته جلسه ای با وزارت صمت برگزار کردیم و مقرر شد تعرفه از 32 درصد به 10 درصد کاهش پیدا کند؛ نوتیفیکیت ماه هم اولین محموله لاستیک به صورت قانونی وارد کشور شد و قیمت ها ریزش کرد البته قیمت لاستیک خودروی پراید تغییری نکرد، زیرا کارخانه های تولید کننده لاستیک این مدل را از سبد خود حذف کردند.

میرعابدینی در خصوص نحوه تخصیص ارز واردات گفت: ما دو نوع تخصیص ارز برای واردات داشتیم؛ ارز نیمایی و ارز 28.500 تومانی؛ افرادی که ارز 28500 تومانی را می خواستند مدت زمان زیادی باید منتظر می ماندند، اما در خصوص ارز نیمایی مشکلی وجود نداشت. مشکل اصلی ما تامین ارز نبود بلکه پر شدن سقف واردات بود که باعث شد عملا از بهمن ماه دیگر وارداتی نداشته باشیم، چون سقف اکثر واردکنندگان پر شده بود.

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک در خصوص وضعیت لاستیک خودروهای سنگین گفت: در بخش تایر سنگین، کشاورزی، راهسازی و معدنی مشکل آنچنانی نداشتیم، اما در حوزه کامیونی و اتوبوسی این تعلل تخصیص ارز سبب شد که بازار دچار کمبود شود.

وی در خصوص وضعیت واردات لاستیک و افزایش قیمت در سال جدید گفت: تعرفه که تا الان ثابت است و قرار است همان 10 درصد محاسبه شود لذا اگر نرخ ارز تغییری نکند ما افزایش قیمت نخواهیم داشت.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرط عدم تغییر قیمت لاستیک اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرط عدم تغییر قیمت لاستیک اعلام شد"، کلیک کنید.