شهادت خادم الرضا اوج خدمت به مردم است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

شهادت خادم الرضا اوج خدمت به مردم است - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت، سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد در خصوص شهادت آیت الله رییسی در برنامه تلویزیونی مطرح کرد: بنده نیز شهادت جمعی از خدمتگزاران سابق در راس آن ها خادم رضا آیت الله رییسی را که رییس جمهور محرومان بودند را خدمت امت بزرگ اسلامی تسلیت عرض می کنم.

وی با اشاره به جمله ای از حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: آدمی که می خواهد شهید شود قلب نیز باید شهید شده باشد. من واقعاً تبلور این را در رفتار آیت الله رییسی دیدم. توفیق شاگردی ایشان را داشتم.

بختیاری گفت: طی 40 سالی که توفیق شاگردی ایشان را داشتم، در طول مدتی که به عنوان قایم مقام ایشان در تولیت رضوی بودم، در روایات خوانده بودیم که قرب به حق به هر میزان که بیشتر باشد به همان میزان نوکری به مردم بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: شهادت اوج نوکری به مردم است، به شهادت رسیدن اوج خدمت کردن به مردم است. آیت الله رییسی دلی پای کار خدمت به مردم بودند. دلسوزی و سوزی که نسبت به مرد داشتند یک سوز استثنایی بود.

بختیاری گفت: آیت الله رییسی در زمانی که در ماموریت نبودند در حرم اما رضا ع مشغول راز و نیاز با خداوند بودند، این ارتباط با خدا و این ارتباط معنوی با حضرت امام رضا موجب شد که نوکر واقعی مردم شدند.

رییس کمیته امداد بیان کرد: رهبری فرمودند ما نوکر مردمیم و به این نوکری افتخار می کنیم این نوکری از خلوت با خدا به وجود می آید. یکی از تبلورهای روایات و آیات و توصیه ها خدمت مردم است که در ایشان دیده می شد.

وی افزود: از اول انقلاب از دوران تحصیل و جوانی در قم و مدرسه بروجردی بودند، این روحیات، خلقیات و این دلسوزی به مردم در ایشان بود. از سفر روسیه که برگشتند به کرج رفتن، سوز خدمت به مردم به ایشان اجازه توقف نمی داد در مسیر خدمت به مردم و محرومین این شهادت را پیدا کرد. ما به این سوز می گوییم سوز اسلامی خوشا به حال کسانی که چنین سوزی داشتند.

بختیاری ادامه داد: این سد که افتتاح کردند، 40 هزار اشتغال ایجاد کرد. توفیق شهادت پیدا کردند در اول نیازمند شهادت خود است و این مراحل را آیت الله رییسی به خوبی طی کرده بودند.

وی افزود: در زمان غبارروبی وقتی درب ضریح باز می شود و نذورات مردم بیرون می آمد، برای تمیز کردن ضریح حضرت می رفتند انسان احساس می کرد که یک رابطه عاشق و معشوقی بین ایشان و امام رضا برقرار است.

رییس کمیته امداد بیان کرد: خدمت به زایر امام رضا را خیلی جدی می گرفتند، در حرم حضور می یافت برای ارتباط گرفتن مردم با خدام. در دوران خادمی آیت الله رییسی، مساله خادم یاری امام رضا را ایشان راه انداخت.

وی افزود: آیت الله رییسی می گفت چرا 40 هزار خادم داشته باشم، چرا 400 هزار نباشد. ایشان عشق به امام رضا داشت و این عشق به اما رضا انقلاب به وجود می آورد.نمایندگی آستان و خادم یاری را در استان فعال کردند تا مردمی که نذورات دارند از این طریق به نیازمندان کمک کنند.

رییس کمیته امداد بیان کرد: شهادت ایشان در روز تولد امام رضا این عشق به امام را می رساند، خادم الرضا مصداق واقعی ایشان است.

بختیاری گفت: در مدتی که ایشان در تولیت بودند یک کارگروهی تشکیل دادند، که برخی شخصیت ها عضو آن کارگروه بودند که به مناطق محروم بروند تا آن ها را وارد عرصه کار و تلاش کنند.

وی افزود: ایشان دغدغه داشتند شب های جمعه هر طور شده غذای گرم به دست نیازمندان برسانید، برای روستاهای اطراف نیازمند شناسایی می شدند. ایشان پیگیر کمک رسانی ها بودند.

رییس کمیته امداد گفت: در زلزله فریمان و بجنورد آیت الله رییسی پیگیر کمک رسانی ها بودند در منطقه حضور پیدا می کردند به محرومان اهمیت می دادند به جانبازان ارادت داشتند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهادت خادم الرضا اوج خدمت به مردم است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهادت خادم الرضا اوج خدمت به مردم است – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.