صد هزار نفر به جامعه معلمان اضافه خواهند شد – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

صد هزار نفر به جامعه معلمان اضافه خواهند شد - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار نوتیفیکیت، رضا مراد صحرایی در مراسم تقدیر از معلمان نمونه گفت: معلم کسی است که آینده کشور را معماری می کند. در قریب به 600 هزار کلاس درس لحظه به لحظه آینده ایران در حال شکل گیری است. اینکه آینده ایران به چه شکل خواهد بود بسته به تلاش معلمان است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: لذا باید بگوییم که قد هیچ صنف و گروهی به بلندی قد جامعه معلمان نیست. پس اگر می خواهیم جامعه عزیز شود باید معلم را قدر برویم. اگر معلم را بالا ببریم جامعه رشد می کند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: جامعه ای که معلمش را گرامی بدارد؛ استحقاق هر پیشرفتی را خواهد داشت. خوشحالم که امسال هم همچون سال گذشته توانستیم منزلت معلمان را گرامی بداریم.

وی با اشاره به اینکه 93 هزار معلم به عنوان معلمان منتخب برگزیده شدند؛ گفت: حدود 3000 معلم برتر در سطح شهرستان ها انتخاب شدند. 320 معلم، منتخب استانی شدند و در نهایت 20 معلم برتر کشوری انتخاب شدند. این اولین بار بود که معلمان نشان معلم برتر را از رییس جمهور دریافت کردند و فردای آن روز هم به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: می گویند دو هفته ای است که حال همه کشور خوب است؛ علت این مساله آن است که در این دو هفته از معلمان تقدیر کردیم؛ تمام جهان و تمام کاینات بر معلم درود می فرستند.

صحرایی با اشاره به حمایت دانشجویان آمریکایی از مردم مظلوم غزه گفت: باید به دانش آموزانمان بگویید که در زمانی که پلیس حق ورود به دانشگاه را ندارد در کشورهایی که داعیه حقوق بشر و دموکراسی را می زنند؛ دانشجویان را به جرم اینکه فقط گفته بودند مظلوم را نکشید با باتوم و با بدترین تهمت ها برخورد کردند. در کشورهای غربی این روزها پلیس در حال کنترل دانشگاه هاست.

وی با بیان اینکه کنترل نرم در ایران حاصل فعالیت معلمان است گفت؛ معلم کسی است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب هیچکس جز منافق معلم را تحقیر نمی کند. هیچ قشری از جامعه وجود ندارد مگر اینکه مدیون کمک ها و لطف معلمان است. تکریم معلم باید به رفتار عادی جامعه تبدیل شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هر آرزوی خوبی که برای جامعه داریم؛ محل تحققش در مدرسه است؛ افزود: جامعه قوی و جامعه با نشاط و اقتصاد قوی جز با توجه به معلم و مدرسه به دست نمی آید. هر چقدر که می خواهیم منظره مدرسه با نشاط تر و درخشان تر باشد باید به معلم و مدرسه توجه کنیم. بازگشت به مدرسه سیاست امروز کسانی است که دغدغه شکوفایی ایران را دارند.

صحرایی با تاکید بر اینکه حدود یکصد هزار نفر امسال به جامعه آموزش و پرورش خواهند پیوست؛ گفت: اگر پیوسته بر سیاست تقویت معلمان بپردازیم امیدها برای شکوفایی هرچه بیشتر نظام تعلیم و تربیت بیشتر خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صد هزار نفر به جامعه معلمان اضافه خواهند شد – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صد هزار نفر به جامعه معلمان اضافه خواهند شد – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.