ضرب العجل توزیع اینترنتی دارو – نوتیفیکیت

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت، دو هفته پس از مهلت یک هفته ای تعدادی از کسب وکارهای اینترنتی مرتبط با توزیع اینترنتی دارو به وزیر ارتباطات و وزیر بهداشت برای انتشار عمومی آیین نامه حمل و عرضه دارو از طریق پلتفرم ها و کسب وکارهای اینترنتی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری وارد عمل شد.

این بار معاونت حقوقی ریاست جمهوری در نامه ای به دو وزیر آن ها را مکلف کرده است که «به قید فوریت» این آیین نامه را در پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط کسب وکار منتشر کنند.

ضرب العجل توزیع اینترنتی دارو

هفتم خرداد 1402 پس از یک ماه تاخیر در اعلام عمومی آیین نامه حمل و عرضه اینترنتی دارو، برخی کسب وکارها تهدید کرده بودند که درصورت منتشرنکردن آیین نامه تا یک هفته بعد از وزیر ارتباطات و وزیر بهداشت به سازمان بازرسی کل کشور شکایت می کنند. البته با گذشت دو هفته از این شکایت خبری نشد.

در اظهارنامه کسب وکارها به ماده 30 قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار اشاره شده بود که براساس آن، دستگاه های اجرایی مکلف شده اند تا هرگونه آیین نامه، دستورالعمل یا بخشنامه یا مقرره خود را بلافاصله در پایگاه اطلاعات قوانین و مقررات مرتبط با محیط کسب وکار ثبت کنند. معاونت حقوقی رییس جمهور نیز با استناد به همین قانون از «عیسی زارع پور»، وزیر ارتباطات و «بهرام عین الهی»، وزیر بهداشت، خواسته هرچه زودتر آیین نامه را منتشر کنند.

آیین نامه حمل و عرضه دارو از طریق پلتفرم های اینترنتی 9 اردیبهشت، پس از تاخیرهای مکرر، ابلاغ شد. رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در آن زمان وعده داده بود که این طرح 6 ماه پس از اجرای آزمایشی، در سراسر کشور اجرا می شود. اما با گذشت حدود یک ماه و نیم از ابلاغ این آیین نامه هنوز ابلاغ عمومی آن معطل مانده است.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرب العجل توزیع اینترنتی دارو – نوتیفیکیت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرب العجل توزیع اینترنتی دارو – نوتیفیکیت"، کلیک کنید.