طرح مدیریت بحران تهران برای حل مشکل سیل در کنارک سیستان و بلوچستان

طرح مدیریت بحران تهران برای حل مشکل سیل در کنارک سیستان و بلوچستان

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برنامه ریزی برای حل مشکلات ناشی از سیل در شهرستان کنارک خبرداد و گفت: این سازمان حل مشکلات و مواردی را که منجر به جاری شدن سیل در این شهرستان می شود، پیگیری و رفع خواهد کرد.

علی نصیری در گفت وگو با نوتیفیکیت، با اشاره به اعزام تیمی از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برای امدادرسانی در سیل کنارک در استان سیستان و بلوچستان، گفت: از تهران تیمی متشکل از چند آتش نشان، مسیولان سازمان آب و برق، گروه های دوام و … برای کمک به استان های سیل زده در کنارک اعزام شدند و در مجموع 12 روز در آنجا مشغول به خدمت بودند. 

وی افزود: بر اساس گفته های تیم اعزامی، در روز اولی که تیم ما از تهران به کنارک رفتند، خانه و زندگی هموطنان ما در کاملا در آب بود. به طوری که روز اولی که به آنجا رسیدند؛ از صبح زود تا 11 شب در آب و مشغول تخلیه آب از خانه ها بودند.

نصیری گفت: علاوه بر حجم کار که بسیار زیاد بود، شرایط آب و هوایی نیز خیلی سخت بود اما این تیم همه تلاش خود را کردند تا زودتر این عزیزان به حالت عادی زندگی بازگردند. متاسفانه نوع شهرسازی این مناطق مشکلات اساسی دارد؛ یعنی خانه ها پایین تر از سطح خیابان هاست و همین موضوع سبب می شود که با کوچکترین بارشی، آب وارد خانه ها شود و خانه ها زیر آب برود. همین موضوع نیز سبب شد که همکاران ما بعضا از یک خانه چندین بار عملیات تخلیه آب را انجام بدهند.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: بخشی دیگر از مشکلات این منطقه فرهنگی است. به عنوان مثال افراد محلی زباله های خود را به جای دیگری منتقل نمی کردند و آن را در محل زندگی خود می سوزاندند.

وی با بیان اینکه سال هاست که کانال های آب در این منطقه لای روبی نشده بود؛ افزود: در این منطقه به جای اینکه شبکه آب های سطحی ایجاد کنند؛ پس از هر بارش، ده سانت خاک روی آب ها می پاشند.به این معنا که سطح خانه ها به خاطر این خاکریزی ها از سطح سایر معابر بسیار پایین تر است.

نصیری با بیان اینکه تصمیم بر آن شد تا متخصصانی از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به این موضوع رسیدگی کرده و طرحی را برای حل مشکل آب های سطحی اجرایی کنند، ادامه داد: در این منطقه طراحی شبکه انجام شد؛ همچنین کانال مرکزی نیز ایجاد شد اما برای ادامه این روند باید در کمیسیون ماده پنج، برنامه ریزی هایی انجام شود که کرسی سطح شهر را بالا ببرند. در این مناطق، کمک فنی و مهندسی نیاز است. همچنین شهرداری ها باید پای کار بیایند.

وی افزود: ما به عنوان سازمان مدیریت بحران می خواهیم مشکلات آبی منطقه کنارک را حل کنیم و انشالله این برنامه ریزی ها به زودی آغاز می شود. 

پایان خبر نوتیفیکیت  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح مدیریت بحران تهران برای حل مشکل سیل در کنارک سیستان و بلوچستان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح مدیریت بحران تهران برای حل مشکل سیل در کنارک سیستان و بلوچستان"، کلیک کنید.