طرفداران «یانگوم» باید این سریال کره ای را ببینند!

طرفداران «یانگوم» باید این سریال کره ای را ببینند!

آفتاب نیوز :

شبکۀ ام بی سی کره سه سال بعد از ساخت سریال موفق «جومونگ» در سال 2006، در سال 2009 به سراغ یک داستان تاریخی دیگر رفت و این بار هم توانست موفقیتی خیره کننده به دست بیاورد.

سریال 62 قسمتی «ملکه سوندوک» درست مثل «جومونگ» و «جواهری در قصر» مخاطبان پرشماری (هم در کره و هم در سطح جهانی) به دست آورد و جوایز فراوانی را نیز در جشنواره های مختلف از آن خود کرد.

این سریال همۀ آن چیزهایی را دارد که از یک درام تاریخی کره ای درجه یک انتظار دارید: صحنه های هیجان انگیز نبرد، پیشگویی های سرنوشت ساز، نزاع های آشکار و پنهان بر سر قدرت، توطیه ها و نقشه های پیچیده، جاه طلبی های بی پایان و عشق های عمیق.

همۀ این ها را اضافه کنید به: گروه درخشان و درجه یک بازیگران، جلوه های بصری چشم نواز و مسحورکننده، ریتم پرشتاب و گیرای روایت و فیلمنامه ای جذاب که توسط کیم ییونگ هیون نوشته شده؛ همان کسی که فیلمنامۀ سریال «جواهری در قصر» را نوشته بود.

اصل داستان سریال دربارۀ زندگی «ملکه سوندوک» است؛ اولین فرمانروای زن امپراتوری «شیلا» که بین سال های 632 تا 647 میلادی بر این کشور حکومت کرد. شیلا یکی از سه پادشاهی باستانی کره در کنار باکجه و گوگوریو بوده است.

داستان با تولد دختران دوقلوی امپراتور جین هیونگ آغاز می شود؛ بر طبق یک پیشگویی، یکی از این دختران که نامش «دیوکمان» است باید کشته شود؛ اما یک خدمتگزار وفادار دختر را از قصر بیرون می برد و جانش را نجات می دهد.

سال ها بعد دیوکمان به طریقی به هویت اصلی خودش پی می برد و به نحوی به قصر بازمی گردد. اما بازگشت او به قصر تازه آغاز یک مسیر پیچیده و پرخطر است.

دیوکمان باید با خواهر خود چیونمیونگ متحد شود تا تاج و تخت را از افتادن به دست «می شیل» حفظ کنند. می شیل یکی از همسران امپراتور است؛ زنی جاه طلب که از هیچ توطیه ای برای رسیدن به قدرت چشم پوشی نمی کند.

دیوکمان در این مسیر خواهر خود را از دست می دهد و همراهان وفاداری مثل کیم یوشین به دست می آورد؛ مسیری که در نهایت پس از پیچ و خم بسیار، به تاجگذاری دیوکمان با لقب «ملکه سوندوک» ختم می شود.

در این سریال لی یو وون نقش ملکه سوندوک را ایفا می کرد. او به خاطر بازی درخشان و تاثیرگذارش چندین جایزه را از جشنواره های مختلف در سطح ملی و قاره ای دریافت کرد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرفداران «یانگوم» باید این سریال کره ای را ببینند!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرفداران «یانگوم» باید این سریال کره ای را ببینند!"، کلیک کنید.