طلای جهانی از 2400 دلار گذشت

طلای جهانی از 2400 دلار گذشت

آفتاب نیوز :

روند صعودی قیمت جهانی طلا در معاملات امروز جمعه ادامه یافت و هر اونس طلا در برابر 2401 دلار معامله شد که این رقم نسبت به روز قبل 1.1 درصد برابر با 26 دلار افزایش داشته است.

طی یک ماه اخیر بهای هر اونس طلا در بازار های جهانی از حدود 2158 دلار به 2400 دلار رسید که رشد بیش از 11 درصدی را تنها طی یک ماه نشان می دهد.

مسیر صعودی طلا در بازار های جهانی از حدود 7 ماه پیش (نوتیفیکیت 1402) آغاز شده تا جایی که از 1819 دلار در روز 12 نوتیفیکیت به 2400 دلار تا امروز رسید. تنش های ژیوپلیتیک همچنان تقاضا برای این فلز گرانبها را به عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش می دهد.

بهبود اقتصاد دنیا هم نتوانسته تقاضا برای طلا را پایین بیاورد. امید به کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو در آمریکا کاهش یافته است، چون اطلاعات اقتصادی این کشور نشان می دهد اگر بانک مرکزی نرخ بهره را پایین بیاورد، تورم باز هم افزایش خواهد یافت.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می آورد. بانک مرکزی اروپا هم نرخ بهره را همچنان در همان سطح بالا نگه داشته، اما اعلام کرده روند کاهش نرخ بهره از ماه ژوین آغاز می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلای جهانی از 2400 دلار گذشت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلای جهانی از 2400 دلار گذشت"، کلیک کنید.