فرهاد نظری درگذشت – نوتیفیکیت

فرهاد نظری درگذشت - نوتیفیکیت

فرهاد نظری، صاحب نظر و کارشناس میراث فرهنگی درگذشت.

به گزارش نوتیفیکیت، فرهاد نظری پس از تحمل یک دوره بیماری سخت سرطان، چهارشنبه ۳۰ خردادماه درگذشت.

دکتر فرهاد نظری، فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته مرمت اشیاء فرهنگی تاریخی از دانشگاه هنر اصفهان بود، که در زمینه مرمت آثار و بناهای تاریخی تخصص داشت. او علاوه بر پژوهش و تدریس، دارای سوابق اجرایی مدیر کلی دفتر ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دبیری و عضویت در کمیته فرهنگی ثبت میراث ناملموس، عضویت در ایکوموس ایران و عضویت درکمیته فنی موسسه ملی گنجینه آب وزارت نیرو، رئیس دبیرخانه کمیته ملی حافظه جهانی ایران بود.

از اقدامات دوره مدیریتی او می‌توان به ثبت جهانی میراث‌های طبیعی ایران (بیابان لوت و جنگل‌های هیرکانی)، ثبت «چوگان، بازی سوار بر اسب همراه روایتگری موسیقی» در فهرست میراث ناملموس بشری یونسکو، ثبت «کلیات سعدی» و «جامع التواریخ» خواجه رشیدالدین فضل‌ الله همدانی در فهرست حافظه جهانی یونسکو و ثبت تنبور اهل حق در فهرست آثار ملی اشاره کرد.

نظری مقالات و کتاب‌های متعددی نیز در حوزه میراث فرهنگی منتشر کرده است، که آخرین مقاله ای که از انتشار آن چندی پیش اطلاع داد، دربارهٔ آتش‌سوزی‌های بازار تبریز در کتاب «مدیریت بحران در میراث فرهنگی» بود که با همراهی محمد امینیان به نگارش درآورده بود.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرهاد نظری درگذشت – نوتیفیکیت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرهاد نظری درگذشت – نوتیفیکیت"، کلیک کنید.