قیمت کتاب درسی دانش آموزان اعلام شد/ جزییات ثبت سفارش

قیمت کتاب درسی دانش آموزان اعلام شد/ جزییات ثبت سفارش

به گزارش نوتیفیکیت، ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی جدید از امروز برای دانش آموزان میان پایه آغاز می شود.

نوتیفیکیت در خبری نوشت: ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی آینده برای دانش آموزان پایه های دوم تا ششم ابتدایی، هشتم و نهم دوره متوسطه اول، یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه دوم همچنین پایه های تحصیلی آمادگی 2 (استثنایی)، اول 2 (استثنایی)، اول 3 (استثنایی) و اول تکمیلی (استثنایی) از امروز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 آغاز شد و تا پایان خرداد ادامه دارد.

دانش آموزان برای ثبت سفارش کتاب های درسی باید به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی my.Gov.ir یا پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir یا سامانه irtextbook.ir مراجعه کنند.

دانش آموزان و اولیاء آنان، در صورت تمایل می توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند و برای ورود به سامانه کد ملی دانش آموز، نام کاربری و6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز، “رمز عبور” ورود به سامانه است.

دانش آموزان اتباع باید به جای کد ملی، کد اتباع در سامانه سیدا و به جای شماره سریال شناسنامه، 6 رقم یک (111111) وارد کنند.

به گفته مسیولان وزارت آموزش و پرورش، قیمت کتاب های درسی به طور میانگین 50 درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد.

قیمت کتاب های درسی دوره ابتدایی بدین شرح است:

پایه تحصیلی قیمت کتاب درسی
اول دبستان 71 هزار تومان
دوم دبستان 78 هزار تومان
سوم دبستان 87 هزار تومان
چهارم دبستان 87 هزار تومان
پنجم دبستان 87 هزار تومان
ششم دبستان 102 هزار تومان

قیمت کتاب های درسی پایه هشتم برای دانش آموزان دختر 149 هزار تومان و برای دانش آموزان پسر 152 هزار تومان است.

قیمت کتاب های درسی پایه نهم 157 هزار تومان است.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت کتاب درسی دانش آموزان اعلام شد/ جزییات ثبت سفارش" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت کتاب درسی دانش آموزان اعلام شد/ جزییات ثبت سفارش"، کلیک کنید.