ماجرای گردش یک روزه در شیراز – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری نوتیفیکیت، شیراز همیشه خوب است. فرقی نمی کند که در بهار به شیراز بیایید و با عطر بهارنارنج ها به دیدن جاهای دیدنی این شهر بروید یا اینکه تابستان و بقیه فصل ها را برای دیدن شیراز انتخاب کرده باشید. به هرحال شیراز همیشه خوب است و خاطرات خوشایندی در ذهن همه مسافران خود ثبت می کند.

فکر نمی کنم کسی شیراز را دوست نداشته باشد. همه ما از مسافرت به این شهر خاطرات خوشی داریم. حتی درصورتی که هنوز شیراز را ندیده باشیم و در اقامتگاه ها و هتل شیراز اقامت نکرده باشیم، دوست داریم از حال و هوای این شهر بیشتر بدانیم. اگر شما هم دوست دارید یک روز خیالی در شیراز قدم بزنید، همراه من بمانید. در ادامه این مقاله قصد دارم دست شما را بگیرم و به گردشی یک روزه در شیراز ببرم تا با جذابیت های آن بیشتر آشنا شوید.

برای شروع کجا بریم؟!

پیشنهاد می کنم برای دیدن جذابیت های فوق العاده و منحصربه فرد شهر شیراز از ابتدای صبح آماده گردش باشید. یک صبحانه خوشمزه و قوی بخورید تا سفر یک روزه خودمان را آغاز کنیم. شاید بد نباشد نان محلی شیرازی با کره محلی و عسل این شهر را امتحان کنید تا خوشمزگی شیراز را هم زیر زبان خود چشیده باشید.

خوب برای شروع بهتر است ابتدا به موقعیت هتل خود در شیراز و اقامتگاهی که در آن استراحت می کنید، دقت داشته باشید. اگر در خیابان سنگ سیاه اقامت می کنید، نزدیک ترین و اولین جایی که می توانیم برای دیدن شیراز به آنجا برویم، سیبویه است.

یکی از هتل خوب شیراز که می توانید در آن اقامت داشته باشید هتل چمران در شیراز است که نظرات مسافران درمورد آن مثبت بوده است.

خیابان سنگ سیاه محل دفن یکی از مشهورترین دانشمندان ایرانی به نام سیبویه دفن است که البته در ایران آن چنان که باید شناخته شده نیست. اما شاید تعجب کنید، اگر بدانید که سیبویه به عنوان یکی از دانشمندان بزرگ در جهان پدر علم زبان شناسی شناخته می شود.

بازار وکیل شیراز، دالان تاریخی شیراز!

یکی دیگر از جاهای بسیار جذاب شیراز، بازار سنتی این شهر یا بازار وکیل است. حال و هوای بازار سرپوشیده وکیل بسیار زیبا و سنتی است. اینجا مجموعه ای از فروشندگان و بازاری ها اجناس خود را به فروش می رسانند. شما می توانید در کنار خرید سوغاتی از این شهر قدیمی نیم نگاهی به بازار مسگرها داشته باشید. کمی در بازار پارچه فروش ها و بزازها بچرخید یا اینکه یک ظرف برنجی یا خاتم کاری برای دوست خود سوغات ببرید. حتی دیدن کالاهای به روز و امروزی هم اینجا لذت دیگری دارد و شما را به خرید ترغیب می کند. انگار اینجا همه چیز در سنت و قدمت تاریخی شیراز حل شده و جایی برای خودنمایی و جلوه گری ندارد و فقط حال و هوای سنتی شیراز است که حکمرانی می کند.

مسجد وکیل، میراث کریم خان زند برای شیراز

ماجرای گردش یک روزه در شیراز

کریم خان زند به عنوان یکی از حاکمان مردم دار شیراز تلاش های زیادی برای این شهر انجام داد و برای آبادانی آن اقدامات متعددی را پیش برد. مسجد وکیل هم با تمام زیبایی و ظرافت خود، یکی از شاهکارهای دوره زندیه است که مانند مرواریدی زیبا در این شهر می درخشد.

محراب و منبر مرمری این مسجد واقعاً تماشایی است و مقرنس کاری های طاق ورودی آن به رنگ سفید و صورتی تزیین شده است. علاوه بر آن با ورود به این مسجد زیبا کاشی کاری های هفت رنگی را مشاهده می کنید که زیبایی مسجد را دوچندان کرده است. حالا احتمالاً در نزدیکی های ظهر به این مسجد می رسید. شاید بد نباشد نماز را همین جا بخوانید و بعد به دیدن سایر زیبایی های شیراز بروید.

یک ناهار سنتی در شیراز بخورید

شاید دوست دارید در محل اقامت خود در هتل شیراز وعده های غذایی را میل کنید؛ اما حالا که برای سفر و گردشی یک روزه به داخل شهر آمدید، خودتان را به ناهاری سنتی و خوش طعم دعوت کنید. خوشبختانه رستوران های سنتی شیراز بسیار زیاد هستند و فقط لازم است سری به اطراف خیابان بچرخانید و یک رستوران سنتی را برای وعده ناهار سنتی انتخاب کنید.

باغ ارم، بهشت زیبای شیراز

باغ ارم واقعاً محبوب و دوست داشتنی است. برای رفتن به این باغ زیبا خودتان را به دروازه اصفهان برسانید و جاذبه طبیعت زیبا و فوق العاده شیراز را مشاهده کنید. اگر بهار را برای رفتن به باغ ارم انتخاب کرده باشید، می توانید عطر بهارنارنج ها را به خوبی استشمام کنید. اما برای دیدن این باغ زیبا و رویایی منتظر بهار نمانید. تابستان باغ ارم هم زیبایی خاص خود را دارد. این باغ که در دسته بناها و آثار تاریخی شیراز قرار دارد از دوران سلجوقی به یادگار مانده و بنای اصلی عمارت آن را محمدحسن معمار در دوران ناصرالدین شاه طراحی کرده است.

حافظیه و فال حافظ!

ماجرای گردش یک روزه در شیراز

مگر می شود به شیراز آمد و به حافظیه نرفت! بعد از گشت وگذار در بازار و مسجد وکیل زمان آن است که سری به حافظیه بزنید و دیداری با خواجه شیراز تازه کنید. مطمین باشید حافظ شیراز هم از گفتن فالی به شما خوشحال خواهد شد. شاید شعری که در این صفحه از کتاب حافظ می خوانید، تقدیر سال آینده شما باشد.

آرامگاه حافظ یکی از نمادهای تاریخ و فرهنگ شیراز است که با ظرافتی مثال زدنی و توسط یک طراح و معمار فرانسوی به نام آندره گدار ساخته شده است. بعدازظهرها بهترین زمان برای رفتن به حافظیه است تا در هوای خنک یک عصر تابستانه با صدای موسیقی سنتی همراه شوید و با شعری از 800 سال پیش، روزهای آینده را فال بگیرید.

سعدی شیراز و شعر و ادب پارسی

بعد از دیدن حافظیه کمی آن طرف تر مقبره سعدی شیراز قرار دارد. با رفتن به سعدیه نیز حال و هوای سنتی شیراز را بیشتر حس خواهید کرد. سرونازهای بلند و زیبایی که در تمام این آرامگاه خودنمایی می کنند و شما را به ستایش خود وامی دارند. نوای موسیقی سنتی و طراحی زیبای آرامگاه نیز زیبایی این فضا را دوچندان کرده است. شاید بد نباشد همراه خانواده عکسی به یادگار بگیرید و روزهای خوش شیراز را تا همیشه در قابی از تصویر به ثبت برسانید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری نوتیفیکیت در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای گردش یک روزه در شیراز – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای گردش یک روزه در شیراز – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.